W finale dolnej drabinki lepszą drużyną okazało się zdecydowanie G2 i to właśnie oni jako drudzy mają zapewniony udział na DreamHack Masters Dallas 2019.

Francuska drużyna w decydującym starciu stanęła naprzeciw AVANGAR, które po raz drugi było przed szansą dostania się do turnieju w Stanach Zjednoczonych. Za pierwszym razem Kazachowie musieli uznać wyższość formacji Windigo, przez co teraz musieli stanąć czoła G2 Esports. W tym przypadku ekipa shoxa była bezwzględna i na dwóch mapach bez najmniejszego problemu zwyciężyła wynikami 16:2 oraz 16:8, zapewniając sobie drugie miejsce w zamkniętych kwalifikacjach.

Po IEM Major Katowice 2019 zespół znad Sekwany podjął decyzję o rozstaniu się z Alexandrem „bodyym Pianaro” i zakontraktowaniu doświadczonego Françoisa „AMANKA” Delaunaya, który dotychczas występował w LDLC. Niecałe trzy tygodnie wspólnej ich gry mogą napawać optymizmem wszystkich fanów G2, ponieważ formacja JaCkza prezentuje bardzo dobrą grę i wszystko wskazuję na to, że może być teraz tylko lepiej.

Najbliższy DreamHack Master odbędzie się w Dallas, w Stanach Zjednoczonych na przełomie maja i czerwca. Szesnaście zespołów stanie przeciw sobie do walki o pulę 250 tysięcy dolarów, a wygrany zainkasuje na swoje konto połowę tej kwoty.

Aktualnie pewnymi udziału na tym wydarzeniu są:

  • Bulgaria Windigo
  • France G2 Esports