G2 zagra w finale PGL Major Sztokholm! Samuraje dzięki kapitalnej dyspozycji NiKo pokonali 2 do 1 Heroic.

Heroic zdecydowało się na wybór Nuke’a, to właśnie tę mapę zobaczyliśmy jako pierwszą w spotkaniu. Sam początek dla Duńczyków wydawał się być wymarzony. TeSeS i spółka  dominowali grę i po siedmiu rundach prowadzili aż 6 do 1. Wówczas ze snu wybudziło się G2, które potrafiło zminimalizować tę przewagę do praktycznie zera. Po zmianie stron i wygranej pistoletówce Samuraje pierwszy raz dziś wyszli na prowadzenie. Później ekipa braci Kovać nie miała już powodów do zadowolenia, pomimo licznych fragów otwierających od NiKo. Podopieczni Xizta z każdą kolejną rundą po stronie broniącej wyglądali coraz lepiej i w 28. rundzie udało im się zwyciężyć.

Drugą mapą w tym pojedynku był uwielbiany przez nas Mirage. Pierwsza połowa była praktycznie odzwierciedleniem  tej z Nuke’a. G2 na start ponownie przegrywało 1 do 6, aby następnie wrócić do spotkania i tracić do swoich rywali już tylko jedną rundę.  Po przerwie Samuraje zdołali wygrać pistoletówkę i objąć prowadzenie, którego tym razem już nie oddali i zdołało doprowadzić do trzeciej mapy.

Decydującą batalię G2 i Heroic przyszło stoczyć na Inferno. Już tradycyjnie w mecz lepiej weszli Duńczycy. Ci w pewnym momencie prowadzili 6 do 3, ale właśnie wtedy gra stavna i spółki zaczęła się sypać. Następnie ekipie NiKo udało się wygrać aż 10 rund z rzędu, co znacznie przybliżyło ją ku finałowi Majora. Swojej drużynie znacznie nie pomagał cadiaN, który w ciągu 20. rund zdobył jedynie 5 fragów.

Jeżeli jednak ktoś mógł zmarnować taką przewagę to było to właśnie G2. I jeżeli ktoś mógł wrócić z wyniku 6:13 w półfinale Majora to było to Heroic. Duńczycy dokonali wydawać się mogło niemożliwego i doprowadzili do dogrywki. W niej zimną krew zachowali jednak Samuraje i to właśnie NiKo i spółka zagrają w finale PGL Major Sztokholm!

Wynik spotkania:

Denmark Heroic 1:2 G2 European Union

  • Nuke – 16:12
  • Mirage – 10:16
  • Inferno – 15:19

Agencja gamingowa Fantasyexpo przy współpracy z firmą FRENZY przygotuje polską transmisję z PGL Major Stockholm 2021. Jej partnerami zostali – Samsung Odyssey, KFC, BLIK, Logitech G, Pringles, Reebok oraz Grześki, którzy przygotowali szereg aktywności dla fanów i widzów. Dlatego zachęcamy do bacznego śledzenia polskiej transmisji!