Oficjalnie – wiemy kiedy Paytyn „Junior” Johnson zadebiutuje w barwach FURII. Będzie mu dane rywalizować pod banderą nowego pracodawcy podczas IEM Katowice 2021.

Styczeń nie był dla FURII łatwym miesiącem. Zespół zmierzył się bowiem z trudną decyzją jednego z członków, a konkretniej Henrique „HEN1” Telesa. Wspomniany zawodnik od dłuższego czasu myślał o powrocie do wspólnego działania ze swoim bratem. W jego dotychczasowej drużynie brakowało natomiast miejsca dla drugiego Telesa, więc uznał, że po prostu zaryzykuje, przejdzie na ławkę rezerwową i poczeka na wykup, który umożliwi mu współpracę z Lucasem „LUCAS1” Telesem. W oświadczeniu klub przekazał, że jest gotowy przyjąć mniejszą kwotę za HEN1EGO, żeby nie blokować planów snajpera. Nadal jednak oficjalnie żadna marka się na niego nie skusiła.

Po tym, jak Henrique usiadł na rezerwie, FURIA Esports musiała kimś wypełnić lukę, która powstała w dywizji. Organizacja z Brazylii nie kazała społeczności długo czekać na ogłoszenie zastępcy. Dosłownie kilka dni później przedstawiła Paytyna „Junior” Johnsona, który po epizodzie w Triumph zasilił najmocniejsze brazylijskie grono. Jakby tego było mało – firma poinformowała również o swoim szóstym graczu – Lucasie „honda” Hondzie, który po krótkiej przygodzie z akademią otrzymał opcję bycia częścią głównej ekipy.

To właśnie z hondą FURIA wystąpiła w ramach BLAST Premier Global Final cs_summit 7. Zarówno jedne, jak i drugie zmagania nie zakończyły się pozytywnym rezultatem dla podopiecznych Nicholasa „guerri” Nogueiry. Sam zawodnik pokazał za to, że jeśli jest taka potrzeba – paczka Kaike „KSCERATO” Cerato, do której trafił, ma na kogo liczyć.

W przypadku IEM Katowice 2021 najprawdopodobniej natomiast takiej potrzeby nie będzie. Jak potwierdził guerri w wywiadzie dla MGG Brasil, jego zespół w końcu zagra razem z Juniorem. Wcześniej nie mógł zadebiutować z nim na pokładzie, ponieważ na drodze pojawiły się problemy z paszportem. Wszystko najwidoczniej udało się rozwiązać i prestiżowe rozgrywki z serii Intel Extreme Masters będą pierwszymi dla Paytyna w nowych barwach.

Przypominamy, że główna część IEM Katowice 2021 rozpocznie się 18. lutego. Pula nagród wydarzenia wyniesie łącznie $972 000. Na ten moment nie wiadomo, kogo w spotkaniu numer jeden podejmie FURIA, ponieważ wciąż nie wyłoniono pełnej listy uczestników. Musimy poczekać na zakończenie fazy Play-in, która wystartuje 16. lutego.