Ponownie w sieci pojawiają się doniesienia łączące FunPlus Phoenix oraz scenę Counter-Strike'a. Według nowych informacji organizacja chce zbudować nowy skład wokół byłego prowadzącego Vitality.

FunPlus Phoenix ponownie próbuje wejść na scenę Counter-Strike'a. Na początku bieżącego roku organizacja pojawiła się w rozgrywkach FLASHPOINT, lecz jej wejście było owiane sporą dawką kontrowersji. Najpierw przejęła pod swoje skrzydła graczy duński skład reprezentujący Heroic, lecz gdy na jaw wyszło porozumienie między Patrickiem „es3tagiem” Hansenem i Astralis, FPX zrezygnowało z tej drużyny. Następnie aby pozostać w turnieju, organizacja przygarnęła graczy Bad News Bears, lecz jak przyznali później sami zawodnicy, nie wiedzieli, że organizatorzy doszli do takiego porozumienia. Po tym FPX wycofało się ze sceny CS:GO.

Po przeszło pół roku, temat Counter-Strike'a w FPX wrócił na tapet. Według doniesień portalu dbltap.com, FunPlus Phoenix chce tym razem zbudować całkowicie nową drużynę, której kapitanem zostanie były prowadzący Teamu Vitality – Alex „ALEX” McMeekin. Jest to dość zaskakująca informacja, wszak wcześniejsze plotki o Brytyjczyku wskazywały, że wykup gracza opiewa na sumę $600.000.

Przypomnijmy, że Alex „ALEX” McMeekin jest jednym z ojców wielkiego sukcesu Teamu Vitality. W 2019 roku wraz z francuskim składem wspięli się na wyżyny rankingu HLTV, wygrywając takie turnieje jak EPICENTER 2019, ECS Season 7, czy zajmując drugie miejsce na ESL One Cologne. McMeekin na początku bieżącego roku poprosił o odsunięcie od głównego składu, wszak czuł się przemęczony ciągłymi podróżami i stresem. Niedługo później wszystkie turnieje CS:GO przeniesiono do internetu z powodu koronawirusa.