FunPlus Phoenix nareszcie znalazło piątego zawodnika. Do drużyny ostatecznie trafił Luka „emi” Vuković, który wcześniej był związany z c0ntact Gaming.

FunPlus Phoenix na początku roku oficjalnie potwierdziło zatrudnienie ekipy, która wcześniej należała do GODSENT. W jej skład wchodzili m.in. Martin „STYKO” Styk oraz Pavle „maden” Bošković. Warto natomiast podkreślić, że organizacja przyjęła pod banderę dywizję, w której brakowało piątego gracza, ponieważ wcześniej formacja rozstała się z liderem – Kevinem „kRYSTAL” Amendem.

Tymczasowym rozwiązaniem było wypożyczenie Chrisa „chrisJ” de Jonga z mousesports. Z weteranem CS-a w roli prowadzącego zespół zaliczył dwa udane występy – zajął drugie miejsce w DreamHack Open January i wygrał Snow Sweet Snow 1FPX nie udało się jednak ściągnąć Chrisa na stałe i w efekcie musiało szukać innego zawodnika, który mógłby zagościć w ich szeregach na dłużej.

Do Fantasyexpo Cupa ESL Pro League drużyna również przystąpiła ze zmiennikiem, którym był Miikka „suNny” Kemppi. Dopiero po tych rozgrywkach podopieczni Jonatana „Devilwalk” Lundberga podjęli decyzję, aby nawiązać współpracę z Luką „emi” Vukovićem, którego testowali w barwach GODSENT.

Po kilku miesiącach FunPlus Phoenix w końcu może się pochwalić pełnym składem, który wygląda tak:

  • Slovakia Martin „STYKO” Styk
  • Montenegro Pavle „maden” Bošković
  • Finland Jesse „zehN” Linjala
  • Denmark Asger „farlig” Jensen
  • Serbia Luka „emi” Vuković
  • Sweden Jonatan „Devilwalk” Lundberg – trener