Adam 'friberg' Friberg ogłosił, że został zwolniony z kontraktu z OpTic Gaming, co czyni go wolnym agentem. Szwed jest teraz otwarty na nowe propozycje w swojej karierze.

Friberg dołącza do Óscara 'mixwell' Canellasa na rynku wolnych agentów po tym, jak rozpadł się w pełni europejski skład OpTic Gaming. Teraz już wiemy, że organizacja przyjęła pod swoje skrzydła nową piątkę, której większość stanowią duńscy zawodnicy – k0nfig, cajunb i gade.

Szwedzki gracz reprezentował OpTic od sierpnia 2017 roku. Była to też jego pierwsza przygoda jako in-game leader. Największymi sukcesami, jakie osiągnęła drużyna pod jego wodzą, były playoffy na Intel Extreme Masters w Oakland oraz na finałach szóstego sezonu ESL Pro League. Dużo bardziej rozczarowujący był jednak brak awansu na ELEAGUE Majora. Europejczycy walczyli na Minorze, lecz zakończyli te zmagania na trzecim miejscu, co nie dało biletu do Atlanty.

Dłuższą wypowiedź szwedzkiego zawodnika można przeczytać pod tym linkiem. Można się z niej dowiedzieć, że friberg jest otwarty na nowe propozycje, nawet jeśli ponownie musiałby przyjąć rolę prowadzącego. Przyznał również, że wierzy w siebie i ma możliwości, by rywalizować na najwyższym poziomie.