Wczoraj po pięciu mapach poznaliśmy mistrza IEM Beijing-Haidian – EU. Z tytułu cieszyło się Vitality, które pokonało Na`Vi.

Wczorajsze popołudnie dla fanów CS:GO było istną ucztą emocjonujących rozgrywek. Praktycznie w tym samym czasie wystartował finał ESL Mistrzostw Polski IEM Beijing-Haidian. W obu starciach drużyny prowadziły ze sobą zaciętą rywalizację. Jeżeli chodzi o pierwszy mecz, to informacje na temat jego przebiegu znajdziecie pod tym adresem, natomiast teraz skupmy się na tym drugim na międzynarodowej arenie.

Do akcji wkroczyli reprezentanci Natus Vincere Vitality. Warto podkreślić, że ekipa Oleksandra „s1mple” Kostylieva walczyła o drugi puchar z serii Intel Extreme Masters w tym sezonie. W marcu tego roku zdobyli bowiem pierwszy w Katowicach. Tym razem jednak nie zakończyli potyczki zgarniając trofeum, choć trzeba przyznać, że byli go niezwykle blisko. W finałowym meczu prowadzili z francuską paczką 2:0, ale wtedy nastąpił przełom po stronie zespołu Mathieu „ZywOo” Herbaut, który ostatecznie wygrał trzy mapy z rzędu i w efekcie stanął na najwyższym stopniu podium zawodów.

Team Vitality po tym zwycięstwie nie tylko otrzymał zastrzyk finansowy w postaci $60 000, ale również slota na IEM Global Challenge, czyli wydarzeniu z pulą nagród wynoszącą aż $500 000. Z początku plany były, aby wspomniany turniej odbył się w końcu na LAN-ie, natomiast sytuacja na świecie dalej na to nie pozwala.