Czy to powrót do przeszłości? Po gigantycznym awansie Vitality na drugie miejsce w rankingu HLTV mamy aż dwie francuskie drużyny na najwyższych lokatach. Historyczne notowanie zaliczyli także zawodnicy PACT.

Za nami kolejny globalny turniej – BLAST Premier Spring 2020 Finals, który namieszał w całym rankingu HLTV. Najważniejsze zmiany tyczą się finalistów – Vitality awansowało aż o osiem pozycji i obecnie zajmuje 2. miejsce. Jeszcze więcej rywali przeskoczyło Complexity – łącznie dziesięciu i okupuje obecnie 10. lokatę. Jest to najwyższa pozycja w historii organizacji Jasona Lake'a, po wczorajszym sukcesie, również historycznym, można było się tego jednak spodziewać. Do TOP10 wrócili za to gracze Evil Geniuses, którzy wygrali amerykańską edycję. Mniej powodów do uśmiechu mają zawodnicy fnatic i Astralis – jeszcze niedawno stali na podium, a teraz zajmują dopiero 6. i 7. miejsce. Astralis w najbliższej przyszłości poważnie grozi wypadnięcie z TOP10, zwłaszcza, że Duńczycy nie zagrają na cs_summit. Z czołową dziesiątką pożegnali się za to dzisiaj gracze Liquid, którzy wciąż nie mogą znaleźć formy z 2019 roku. Tuż za nimi, na 12. lokacie znajduje się mousesports, które również nie może nawiązać do swojej dyspozycji z chociażby grudnia 2019.

  1. France G2 (-)
  2. France Vitality (+8)
  3. European Union FaZe (-)
  4. Russian Federation Natus Vincere (+2)
  5. Brazil FURIA (-1)
  6. Sweden fnatic (-4)
  7. Denmark Astralis (-2)
  8. Germany BIG (+16)
  9. United States Evil Geniuses (+3)
  10. European Union Complexity (+10)

Co słychać na polskim podwórku? Przede wszystkim PACT wciąż jest na fali wznoszącej i może obwieścić swój największy sukces, czyli najwyższą lokatę w historii organizacji, a jest nią 42. pozycja w światowym rankingu HLTV. To efekt dobrej formy, która nadal trwa – w końcu Polacy właśnie wyrzucili z kwalifikacji do cs_summit 6 MAD Lions (14. miejsce), a wkrótce mogą nawet awansować do turnieju głównego. Jeśli tak się stanie, to darko i spółka mogą w niedalekiej przyszłości zapukać do TOP30, na które polscy kibice czekają z wytęsknieniem. U innych polskich drużyny zmiany pozycji były niewielkie, niestety głównie na minus.

32. United States/Poland  Envy/MICHU (+2)

37. Germany/Poland Sprout/dycha, snatchie (-)

42. Poland PACT (+5)

49. Poland x-kom AGO (+1)

60. Poland Illuminar (+1)

67. Poland AVEZ (-5)

85. Poland Wisła Kraków (-5)

86. Poland Honoris (-5)

124. Poland Izako Boars (-1)

122. Belgium/PolandTenerife Titans/Luz (-5)

181. Poland CLEANTmix (-23)

Poprzednie notowanie znajdziesz tutaj.