Chwilę temu zakończył się ćwierćfinał Eden Arena Malta Vibes 1, w którym doszło do sporej niespodzianki. x-kom AGO pokonało rosyjskie forZe i dostało się do półfinału!

  • Poland x-kom AGO 2:0 Russian Federation forZe

Droga po awans do dalszego etapu rywalizacji rozpoczęła się od Inferno. Był to wybór naszych rodaków, którzy prezentowali się na tej mapie naprawdę solidnie. Po pierwszej połowie prowadzili 9:6, a w drugiej dopięli swego osiągając rezultat 16:10. Na wielkie brawa za tę potyczkę przede wszystkim zasłużył mhL, który zdobył łącznie 27. fragów.

Warto natomiast podkreślić, że to jeszcze nie był koniec. W meczu rozgrywanym w formacie BO3 potrzeba dwóch zwycięstw, zatem x-kom AGO musiało dołożyć jeszcze jedno. Okazało się, że wcale nie będzie to tak ciężkie zadanie, jakby się mogło wydawać. Spotkanie na Mirage'u bardzo przypominało to z poprzedniej lokacji. Znowu Jastrzębie rozdawały karty i konsekwentnie przybliżały się do upragnionego triumfu, który nadszedł lada moment. Podopieczni miniroxa wygrali 16:8.

AGO zbliża się więc wielkimi krokami do głównej nagrody, którą zapewniają organizatorzy internetowego turnieju, czyli $25 000. Żeby ją zgarnąć polskie grono musi jutro przejść przez ex-SMASH, z którym rozpocznie bitwę o 15:00, a następnie w finale pokonać Nordavind lub sAw.