Portal HLTV.org odsłonił kolejnego zawodnika z czołowej dwudziestki minionego roku, na dziewiętnastym miejscu znalazł się Brazylijczyk Lincoln 'fnx' Lau.

To był przełomowy rok dla jednej z brazylijskich formacji, która praktycznie znikąd w jednej chwili wbiła się w czołówkę światową. SK Gaming (wcześniej w barwach Luminosity Gaming) wygrało w minionych dwunastu miesiącach dwa turnieje rangi Major z rzędu, na stałe zapisując się w kartach historii. Jeden z reprezentantów tego zespołu – Lincoln 'fnx' Lau – mocno przyczynił się do sukcesu swojej drużyny, dzięki czemu zasłużył na miejsce w rankingu dwudziestu najlepszych zawodników ubiegłego roku.

Jeszcze na początku roku 2016 nikt nie spodziewałby się, że ówczesne Luminosity Gaming zawładnie sceną Counter-Strike'a w nadchodzących miesiącach. Jednak obdarzeni niesamowitym darem gracze udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jednym z nich jest właśnie fnx, który swoje pierwsze sukcesy obchodził już jako szesnastolatek, dziesięć lat później jest w najlepszej drużynie na świecie. Wyróżniony podczas MLG Columbus czy ESL One Cologne może zaliczyć ten rok do szczególnie udanych, jednak pod jego koniec wewnątrz drużyny doszło do konfliktu, przez który Lincoln musiał rozstać się ze swoimi kolegami.

Poniżej prezentuje się infografika z ogólnymi statystykami Brazylijczyka, jego osiągnięcia ubiegłoroczne oraz indywidualne liczby. Był on z pewnością jednym z najlepszych clutcherów minionego roku, bowiem aż z 39 sytuacji 1vsx przeciwników wychodził zwycięsko. Obecnie w SK Gaming brazylijski zawodnik jest w stanie 'nieaktywnym', jednak być może w nadchodzących tygodniach poznamy jego dalsze losy.

1483386306-4049