Imperial było zmuszone odwołać swój bootcamp, który odbywał się w Belgradzie w Serbii. Według najnowszych doniesień u fnxa oraz LUCAS1 odkryto zakażenie koronawirusem.

Do informacji dotarł portal Globo Esporte. Według doniesień brazylijski zespół musiał odwołać swój bootcamp organizowany w Europie z powodu zakażeń COVID-19 w drużynie. Zawodnikami, których test na obecność koronawirusa wyszedł pozytywny są fnx oraz LUCAS1.

Do testów na obecność COVID-19 doszło przed wylotem do Europy. Zawodnicy zostali poddani testom RT-PCR. Niestety wyniki badań dwóch graczy były pozytywne, o czym poinformowała sama organizacja. Imperial dodał również, że zawodnicy nie mają objawów choroby, oraz czują się dobrze. Mimo to ze względów bezpieczeństwa zdecydowano się odwołać bootcamp, by reszta zespołu nie została zakażona koronawirusem.

Zespół w Belgradzie miał przygotowywać się do turnieju Tribo to Major 2020, który startuje już 18 września. Są to rozgrywki, których największą nagrodą są punkty RMR potrzebne do zakwalifikowania się do Majora w Rio de Janeiro. Imperial obecnie posiada 840 punktów, zajmuje tym samym trzecie miejsce w rankingu drużyn z Ameryki Południowej. Brazylijczyków wyprzedzają BOOM (1600 pkt) oraz Isurus (1200 pkt). Z kontynentu na Majora awansuje tylko jedna drużyna.