Doczekaliśmy się rozłamu Copenhagen Flames. Duński skład stracił dwóch zawodników, którzy zostali wykupieni przez Fnatic.

Finaliści PGL Major Antwerp 2022 tracą dwóch zawodników. Nico „⁠nicoodoz⁠” Tamjidi oraz Fredrik „⁠roeJ⁠” Jørgensen, będący kluczowymi graczami Copenhagen Flames, w najbliższym sezonie będą reprezentować barwy Fnatic. Brytyjska organizacja ponownie bierze się za kompletną przebudowę składu, chcąc wrócić do światowej topki.

Od głównego składu Fnatic zostało odsuniętych dwóch zawodników – Alex „ALEX” McMeekin oraz Valentin „poizon” Vasilev. Brytyjski gracz został zakontraktowany w połowie ubiegłego roku i miał być odpowiedzialny za zbudowanie nowej drużyny. Prowadzący mimo wielu starań i kilku wersji zespołu, nie był w stanie zaprowadzić swoich podopiecznych na szczyt, a ostatecznym sprawdzianem była walka o awans na Majora, w której również polegli.

Nico „⁠nicoodoz⁠” Tamjidi dołącza do Fnatic oczywiście na pozycję snajpera. Duńczyk posiada jedne z najlepszych statystyk indywidualnych spośród zawodników specjalizujących się w grze z AWP. W tym roku na turniejach LAN-owych zapracował na szalenie dobry rating na poziomie 1.20. Jego kolega Fredrik „⁠roeJ⁠” Jørgensen, może pochwalić się ratingiem 1.04, lecz z pewnością będzie on zawodnikiem dodającym dozę doświadczenia pozostałym członkom.

Na ten moment skład Fnatic wygląda następująco:

  • Sweden Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson
  • United Kingdom William „⁠mezii⁠” Merriman
  • Denmark Nico „⁠nicoodoz⁠” Tamjidi
  • Denmark Fredrik „⁠roeJ⁠” Jørgensen
  • United Kingdom Jamie „⁠keita⁠” Hall (trener)