Dziś rozegrany został drugi półfinał 8 sezonu ECS. Niespodzianki nie było, a fnatic dość pewnie pokonało swojego rywala. Oznacza to, że Szwedzi zawalczą w finale z Virtus.pro.

Denmark Tricked

0

Sezon 8 – tydzień 5
Esports Championship Series
półfinał

Nuke
(4:11; 9:5)

Inferno
(9:6; 2:10)

Sweden fnatic

2

Nuke

Pierwsza mapa tego spotkania została wybrana przez zawodników Tricked. Wraz z początkiem meczu Duńczycy musieli coraz mocniej odczuwać, że był to zły wybór. Przez pierwsze rundy nie potrafili totalnie się odnaleźć, dzięki czemu fnatic bardzo mocno odjechało z wynikiem. Połówkę przegrali, zdobywając zaledwie cztery rundy i wydawać by się mogło, że Szwedzi nie będą mieli większych problemów, by zakończyć mapę. Tak się jednak nie stało, a Tricked po zmianie stron zaczęło sukcesywnie odrabiać wynik. Na sam koniec mapy oglądaliśmy świetne widowisko, w którym nie brakowało indywidualnych zagrań. Mimo wielkich starań Duńskiej ekipy, fnatic cały czas utrzymywało przewagę i finalnie przypisali Nuka na swoje konto wynikiem 16:13.

Inferno

Tricked rozpoczęło tę mapę od szybkiego wejścia shortem. Niestety „nadziali się” na stalową wręcz obronę rywali i cała drużyna poległa w ułamku sekundy. Swoją wartość Duńczycy udowodnili, dopiero gdy posiadali pełne wyposażenie. Przez pięć rund fnatic wydawało się bezradne na ataki wroga. Dopiero gra na dwie snajperki przyniosła jakikolwiek rezultat. Oznaczało to jednak znacznie większe straty w ekonomii, które odbiły się na wyniku. Przed dwunastą rundą byliśmy świadkami dłuższej przerwy, która spowodowana była opuszczeniem serwera, przez jednego z zawodników Tricked. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem graczy z Danii wynikiem 9:6. Druga runda pistoletowa wpadła na konto fnatic, po wspaniałej grze na czas w wykonaniu flushy. Niedługo potem byliśmy już świadkami remisu, a to za sprawą udanych ataków zawodników ze Szwecji. Im bliżej końca mapy, tym lepiej wyglądała gra zawodników fnatic. Finalnie wygrali Inferno wynikiem 16:11 i zapewnili sobie udział w finale 8 sezonu ECS.

Za realizację polskiej transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo. Wybrane spotkania z polskim komentarzem transmitowane są na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Najważniejsze informacje o lidze możecie znaleźć pod tym adresem.