Znamy już wszystkich uczestników finałów LAN-owych WePlay Academy League Season 1. Stawkę uzupełnił fnatic Rising, który w decydującym meczu pokonał NAVI Junior.

Dotychczas znaliśmy trzech uczestników finałów – były to drużyny z miejsc 1.-3. sezonu zasadniczego, czyli kolejno mouz NXT, Young Ninjas raz BIG Academy. Czwarta drużyna miała pochodzić z miejsc 4.-7., a do wyłonienia jej rozplanowano fazę Play-in. W niej udział wzięły VP. Prodigy, Astralis Talent, NAVI Junior i fnatic Rising.

Play-iny zawierały jedynie trzy spotkania, a do każdej kolejnej rundy dołączała wyżej rozstawiona drużyna. Tak oto w 1. rundzie Astralis Talent zostało wyeliminowane przez VP.Prodigy. Następnie akademia Virtusów odpadła z NAVI Junior. W decydującym spotkaniu spotkali się Ukraińcy z fnatic Rising. Ilya „m0NESY” Osipov robił wszystko, by przepchnąć swoją drużynę do finałów LAN-owych, tak ważnych dla NAVI, bo rozgrywanych w Kijowie. Ostatecznie to jednak fnatic Rising okazał się lepszy, wygrywając 2:0.

Tym samym europejski skład odniósł pierwszy sukces – awansował do turnieju LAN-owego. Co ciekawe, skład fnatic Rising był ukrywany do samego startu WePlay Academy i jest najmłodszą stażem ekipą w zestawieniu. LAN-owy finał zaplanowano na 27-29 sierpnia, do wygrania jest aż 88 tysięcy dolarów, które znajdują się w puli. Faworytem jest oczywiście mouz NXT, które było już najlepsze podczas fazy zasadniczej. Teraz, na kijowskiej arenie, ekipa szejna i siuhego musi potwierdzić swoją dominację wśród drużyn akademickich.