Ludvig „HEAP” Alonso został ogłoszony jako piąty zawodnik Fnatic. Szwed przez prawie dwa lata reprezentował barwy Dignitas.

Brytyjska organizacja ogłosiła przyjęcie Ludviga „HEAP” Alonso na okres próbny. Według informacji podanych przez Fnatic, dwudwuletni gracz już od maja uczestniczy w treningach z pozostałą częścią drużyny i czeka na swój debiut. Ten nastąpi już w najbliższy czwartek, gdy zespół rozpocznie swoją przygodę w trzecim sezonie REPUBLEAGUE.

HEAP od października 2020 roku był częścią dywizji CS:GO w barwach Dignitas, lecz dobiegła ona końca w maju, gdy amerykańska organizacja poinformowała o końcu działalności na scenie Counter-Strike'a. W samym 2021 roku Szwed wypracował rating na poziomie 1.08, choć trzeba przyznać, że Dignitas jako zespół przez cały swój okres nie zdobył żadnych wartych odnotowania sukcesów.

Przyjęcie Ludviga „HEAP” Alonso to kolejny ruch transferowy wykonany przez Fnatic w ostatnich tygodniach. Niedawno organizacja ogłosiła zakontraktowanie duetu, który zasłynął z gry w Copenhagen Flames – Nico „⁠nicoodoz⁠” Tamjidi oraz Fredrik „⁠roeJ⁠” Jørgensen. Gruntowna przebudowa dywizji CS:GO wynikła z tragicznych wyników na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy.

Odświeżone Fnatic wygląda następująco:

  • Sweden Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson
  • United Kingdom William „⁠mezii⁠” Merriman
  • Denmark Nico „⁠nicoodoz⁠” Tamjidi
  • Denmark Fredrik „⁠roeJ⁠” Jørgensen
  • Sweden Ludvig „⁠HEAP⁠” Alonso (okres próbny)
  • United Kingdom Jamie „⁠keita⁠” Hall (trener)