Internetowy turniej Funspark ULTI 2021 Finals dostarczył nam dziś masę emocji na najwyższym CS-wym poziomie. Z rozgrywkami po drugim dniu rozgrywek pożegnało się Complexity oraz fnatic.

Complexity kończy swój pierwszy turniej w obecnym składzie w mieszanych nastrojach. Po wczorajszym świetnym występie przeciwko Gambit, ekipa Grima raczej nie dopuszczała do siebie myśli, że swój udział w Funspark ULTI 2021 Finals zakończy już dziś. Rywalem amerykańskiej drużyny w pierwszej rundzie dolnej drabinki miało być ECSTATIC, które, choć od dłuższego czasu wygląda obiecująco, to ostatnio nie imponowało swoją grą.

Swoją przygodę z turniejem kontynuować nadal będą jednak Duńczycy. Complexity w starciu z ekipą maNkza nie zdołali wygrać ani jednej mapy. W porównaniu do wczorajszego pojedynku przeciwko Gambit dziś zespół Juniora miał ogromne problemy z grą po stronie broniącej, co było widać gołym okiem. To właśnie to zadecydowało dziś, że Juggernaut kończy swój udział w rozgrywkach już po pierwszych dwóch meczach.

Było jasne, że dzisiejszego wieczoru z finałami Funspark ULTI 2021 pożegna się także inny gigant. W drugim meczu eliminacyjnym naprzeciw siebie stanęli zawodnicy fnatic oraz Astralis. Już na pierwszej mapie Duńczycy zdemolowali brytyjsko-szwedzką formację, oddając im w ciągu całego pojedynku zaledwie dwie rundy. Nieustraszona ekipa smooyi zdołała jednak zrewanżować się swoim przeciwnikom na Nuke’u. Kwestia awansu do kolejnej rundy rozwiązać się miała na Inferno, na którym wedle oczekiwań otrzymaliśmy prawdziwy „banger”.  Po szaleńczym spotkaniu ze zwycięstwa cieszyć się mogli gracze duńskiej organizacji.

Wyniki dzisiejszych spotkań:

Denmark ECSTATIC 2:0 Complexity United States

Denmark Astralis 0:2 fnatic United Kingdom