Szwedzka drużyna wycofuje się z turnieju. Decyzja ma być spowodowana nieujawnionymi dotąd zmianami w składzie fnatic Academy. Może być to potwierdzenie plotek o rewolucji w głównej drużynie fnatic.

Fnatic Academy na finały dwudziestego piątego sezonu ESEA Premier załapało się tzw. rzutem na taśmę. Po fazie kwalifikacyjnej zajęli ósme miejsce w tabeli, a od drużyny poniżej dzieliło ich wyłącznie kilka wygranych rund w bilansie. Jednak Szwedzi nie zagrają w finałach, które rozpoczynają się już jutro. Zrezygnowali z uczestnictwa z powodu zmian w zespole.

To jedynie może potwierdzić nadchodzące roszady w głównym składzie fnatic. Według plotek odejść ma olofmeister oraz dennis, a w ich miejsce mają się pojawić Golden oraz Lekr0. Byłaby to niezwykle ryzykowna ale i ciekawa decyzja.

Dzięki wycofaniu się fnatic Academy z finałów ESEA Premier zyskali na tym Polacy. Team Kinguin miało z nimi rozegrać pojedynek ćwierćfinałowy, a dzięki temu automatycznie awansowali do półfinału. Tam spotkają się z wygranym z meczu Epsilon eSports kontra FlipSid3 Tactics.