Czwarta tura kwalifikacji jest ostatnią szansą na zbliżenie się do awansu do rozgrywek FLASHPOINT. Dwie polskie formacje mogą dołączyć do już licznego grona naszych rodaków.

W zamkniętych kwalifikacjach do FLASHPOINT na pewno wystąpią reprezentanci x-kom AGO oraz Illuminar, którzy otrzymali bezpośrednie zaproszenie od organizatorów. Wprawdzie ta druga drużyna dokonała wczoraj zmian kadrowych, odsuwając od składu Daniela „STOMPA” Płomińskiego oraz Oskara „oskarisha” Stenborowskiego, a według informacji pozyskanych m.in. przez naszą redakcję zastąpić ich ma Michał „snatchie” Rudzki i Karol „rallen” Rodowicz.

W czwartych, a zarazem ostatnich kwalifikacjach do FLASHPOINT wzięło udział prawie trzydzieści polskich drużyn, z czego zdecydowana większość odpadła przed RO64. Taki los podzielili chociażby reprezentanci CLEANTmix, Wisły All in! Games Kraków, czy EMERITOS BANDITOS. Z natłokiem meczów best-of-one nie poradzili sobie również gracze Actina PACT i Pompa Team. Jedynymi z naszych rodaków, którzy przebrnęli bez porażki przez pierwszy dzień eliminacji są zawodnicy Izako Boars oraz sklejka DEEZ NUTS (Masked, RaveR, azizz, reiko, zaNNN).

Zdecydowanie możemy się cieszyć, że dwie ekipy wciąż walczą o awans. Jednak smutną wiadomością może być to, że nawet według najlepszych scenariuszy, tylko jedna z nich awansuje do zamkniętych kwalifikacji. Obie ekipy znalazły się w tej samej części drabinki, przez co walczą o jeden z czterech slotów. Pierwszym przeciwnikiem Izako Boars będzie rumuńskie Nexus Gaming, zaś DEEZ NUTS zmierzy się z fińskim SJ Gaming. Mecze wystartują o godzinie 18:00.