FLASHPOINT nabiera tempa. W pierwszym dniu sukces odnieśli gracze HAVU i c0ntact z rallenem na pokładzie, teraz do gry wkraczają Gen.G, Envy, Chaos i MIBR.

  • United States Gen.G – European Union Envy

Debiut nowej ligi CS:GO już za nami. Emocje z tym związane już opadły, teraz można skupić się na cechach czysto esportowych. Na pierwszy ogień dzisiaj idą Gen.G i Envy. MICHU tym samym zadebiutuje w rozgrywkach LAN-owych już w nowych barwach. Forma jego drużyny stoi jednak pod dużym znakiem zapytania, bowiem w składzie doszło do jednej zmiany – Kaleba „moose” Jayne'a musi zastąpić Nikola „LEGIJA” Ninić. Niemiec jest w zespole trenerem, to m.in. jego obecność w organizacji przekonała MICHA do dołączenia do Envy. Doświadczony Ninić jednak od dawna nie pojawiał się na serwerze w roli zawodnika. W 2019 roku zanotowano jedynie osiem spotkań, w których zagrał 29-latek. Brak rytmu meczowego i po prostu słabsza już dyspozycja strzelecka może odbić się czkawką na wynikach całego zespołu. Jedyną nadzieją dla Envy jest doświadczenie, jakim może pochwalić się LEGIJA. Niemiec jest także kopalnią wiedzy i pomysłów taktycznych, więc miejmy nadzieję, że w ten sposób dołoży swoją cegiełkę do pracy całej drużyny na serwerze. Rywal EnvyGen.G – znajduje się obecnie na fali wznoszącej. Amerykanie i BnTeT wskoczyli w ostatnim czasie na 15. miejsce w rankingu HLTV. Ponadto wygrali DreamHack Open Anaheim oraz bez straty mapy awansowali do amerykańskiego Minora. Seria meczów bez porażki trwa już od ośmiu spotkań. Miejmy nadzieję, że MICHU i spółka znajdą sposób, by zakończyć tę passę rywala. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

  • Brazil MIBR – United States Chaos

W drugim meczu na dziś MIBR skrzyżuje karabiny z Chaosem. Faworytem spotkania są oczywiście Brazylijczycy i meyern, ale patrząc na ich ostatnią formę, łatwo zauważyć, że dyspozycja graczy raczej pikuje. MIBR jest bliski wypadnięcia z TOP30, a składy z FalleNem na pokładzie od niemal pięciu lat utrzymywały się w ścisłej czołówce. Czy obserwujemy podobny upadek, jak to było w przypadku starego Virtus.pro? Być może. By jednak temu zaprzeczyć, MIBR musi dobrze zaprezentować się na FLASHPOINT. Brazylijczycy dzisiaj zmierzą się z Chaosem. Amerykański skład pozyskał w ostatnim czasie smooyę i od tamtego czasu coraz częściej daje o sobie znać. Drużynie nie udało się jednak awansować do amerykańskiego Minora, a na ich drodze stanęło Envy. Ponadto Chaos poniósł klęskę w tracie kwalifikacji do FLASHPOINT, ale ostatecznie otrzymał zaproszenie „last-minute” od organizatorów. Na razie amerykańsko-brytyjski skład stara się wywalczyć sobie pewne miejsce w czołówce amerykańskich drużyn, by wypłynąć na głębsze wody musi jednak zacząć wygrywać z takimi drużynami jak MIBR. Początek meczu zaplanowano na godzinę 21:00.

Plan rozgrywek na dziś:

  • 18:00 United States Gen.G – European Union Envy
  • 21:00 Brazil MIBR – United States Chaos

Każdy polski widz z pewnością będzie chciał śledzić poczynania naszych rodaków we FLASHPOINT. W związku z tym, agencja gamingowa Fantasyexpo, zdecydowała się na zorganizowanie polskiej transmisji z całego turnieju. W roli komentatorów zobaczymy Radosława “Mad1” Florkowskiego, Jakuba “swelder” Grzegorskiego, Oskara “DeerFluffy” Formelle i Kamila “dziukensa” Dziuka. Będzie ona dostępna na kanale ESPORT NOW na platformie Twitch, Facebook oraz YouTube.