Envy zaprezentowało się świetnie w starciu z BIG. Ekipa naszego rodaka zagwarantowała nam trzy mapy oraz masę emocji. Niestety finalnie nie udało im się zakończyć spotkania zwycięstwem.

European Union Envy 1:2 Germany BIG (Dust2 16:13; Mirage 10:16; Nuke 13:16)

Początek pierwszej mapy był bardzo wyrównany. Najpierw remis 3:3, potem 5:5, a następnie 7:7. Na sam koniec punkt zdobyło jeszcze BIG, które również wspaniale wprowadziło się w drugą połowę, zdobywając rundę pistoletową. Przy stanie 12:7 coś obudziło się w formacji Polaka. Envy zaczęło dominować i wygrało osiem starć z rzędu, a finalnie Dust2 zakończył się ich triumfem 16:13. MICHU zanotował najwięcej eliminacji – 28, o jedną mniej od Calyxa.

Kolejna lokacja przebiegała pod dyktando BIG. Envy miało swoje lepsze momenty, lecz nie pojawiały się one na tyle często, by chociażby zagrozić 5. drużynie na świecie według rankingu HLTV. Warto również wspomnieć o niewyobrażalnej postawie syrsoNa, który wykręcił rating 1.84 i był największą zmorą swoich rywali.

Nuke był mapą decydującą, na której po raz kolejny okazało się lepsze BIG. Niemiecki skład triumfował po niewyobrażalnej męczarni. Zobaczyliśmy tutaj dosłownie wszystko – clutche, comebacki, remisy oraz walkę do samego końca. Siódme poty po stronie Envy wyciskał z siebie Calyx, lecz nawet jego wspaniała forma jest niczym przy jedenastu eliminacjach innego gracza z zespołu. Na szczęście MICHU i spółka nie odpadają jeszcze z turnieju. Przed nimi dolna drabinka, w której zmierzą się z MAD Lions.