Przed nami końcowy etap drugiej fazy ligi FLASHPOINT. Dzisiaj poznamy kolejne drużyny, które zajmą trzecie miejsca w swoich grupach.

  • United States Cloud9United States Envy

W pierwszym spotkaniu na dziś zobaczymy pojedynek dwóch drużyn z Ameryki Północnej. Oba zespoły zmierzyły się ze sobą 27 marca – na start drugiej fazy. Wówczas to Envy było górą, pokonując rywali 2:1. To zwycięstwo miało ustawić ekipę MICHA w dogodnej pozycji. Po kolejnej serii spotkań obie drużyny są jednak ponownie na tym samym etapie – z jednym zwycięstwem i jedną porażką. Envy nie miało większych szans w starciu z HAVU, C9 zaś całkiem pewnie pokonało Copenhagen Flames. Dzisiaj oba amerykańskie zespoły zagrają o pozostanie w turnieju. Przegrany zajmie 3. miejsce w grupie A, wygrany zaś będzie grał z HAVU o lidera całego zestawienia. Z pewnością to Envy jest w gorszej sytuacji – ewentualna przegrana oznaczałaby, że Polak i spółka zdobędą łącznie jedynie 45 punktów, co może nie wystarczyć, by dostać się do play-offów. Cloud9 z kolei wygrało poprzednią fazę, więc ma duży zapas punktowy.

  • Sweden Dignitas – United States Gen.G

W drugim meczu Dignitas skrzyżuje karabiny z Gen.G. Forma obu drużyn to zagadka – Szwedzi w trakcie turnieju mieli wstydliwą serię trzech porażek z rzędu, przez co ich pozycja w play-offach FLASHPOINT jest zagrożona. Gen.G z kolei to nieustany roller-coaster. Amerykanie ostatnio po raz kolejny ulegli MIBR, przez co istnieje prawdopodobieństwo, że znowu zajmą 3. miejsce w grupie. BnTeT i spółka by temu zapobiec, muszą dziś wygrać z Dignitas. Już raz im się to udało – być może dzisiaj powtórzą swój sukces.

  • United States FunPlus PhoenixEuropean Union c0ntact

W ostatnim spotkaniu na dziś zobaczymy na serwerze rallena i jego c0ntact. Europejska drużyna prezentuje się na turnieju średnio, ale głównie jest to efekt posiadania w grupie MAD Lions – jednego z faworytów turnieju. EspiranTo i spółka przegrali z Duńczykami już dwa razy, przez co nie są w stanie wypracować sobie bezpiecznej ilości punktów. Ich dzisiejszy rywal – FunPlus Phoenix – jest jednak idealnym przeciwnikiem, by podreperować swoją pozycję w tabeli. Ciągłe zamieszanie związane z FPX z pewnością źle wpływa na dyspozycję graczy. Co prawda Amerykanie wygrali ostatnio z Chaosem, ale trzeba zaznaczyć, że steel i spółka również mają swoje kłopoty z line-upem. Drużyna dapra jest zdecydowanie w zasięgu c0ntact, co więcej – jeśli ekipa rallena liczy na większy sukces na FLASHPOINT, to musi takich przeciwników z łatwością pokonywać.

Plan rozgrywek na dziś:

18:00 United States Cloud9United States Envy

21:00 Sweden Dignitas – United States Gen.G

0:00 United States FunPlus PhoenixEuropean Union c0ntact

Za realizację polskiej transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo. Wszystkie spotkania z      rozgrywek FLASHPOINT transmitowane są z polskim komentarzem na ESPORT NOW na platformie twitch.tv. W roli komentatorów zobaczymy Radosława “Mad1” Florkowskiego, Jakuba “swelder” Grzegorskiego, Oskara “DeerFluffy” Formelle i Kamila “dziukensa” Dziuka. Mecze FLASHPOINT możesz również obstawiać na stronie forBET.