Brazylijczycy utrzymali swoją świetną passę i wygrali kolejne spotkanie w ramach pierwszego sezonu FLASHPOINT. Są zatem krok od końcowego zwycięstwa i zdobycia $500,000.

Denmark MAD Lions

1

Sezon 1
FLASHPOINT
Półfinał górnej drabinki

Train
(8:7; 5:9)

Mirage
(9:6; 7:5)

Dust2
(5:10; 0:6)

Brazil MIBR

2

Train

Pierwsza lokacja została wybrana przez MIBR. Brazylijczycy nie poradzili sobie w pistoletówce oraz rundzie po niej następującej. Na pełnym wyposażeniu było już jednak znacznie lepiej, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 4:2. W kolejnych starciach triumfowali znacznie częściej Duńczycy, a było to spowodowane grą po stronie broniącej. Do przerwy prowadzili jednym punktem.

Defensywa zespołu fera była z początku nie do przejścia dla MAD Lions. Dzięki temu MIBR zdobyło wiele punktów, wychodząc na prowadzenie 13:9. Ich rywale zdołali się otrząsnąć i doprowadzić do remisu, lecz było już za późno, żeby zatrzymać pewnych siebie Brazylijczyków. Formacja triumfowała 16:13.

MIrage

MAD Lions mapę rozpoczęło od trzech punktów straty. Nie zrobiło to na nich większego wrażenia, ponieważ z pełnym wyposażeniem grali znacznie lepiej. Drużyna zdobyła dziewięć rund, przy zaledwie trzech oponenta. Spora zaliczka okazała się kluczowa.

MIBR identycznie jak wcześniej zdobyło pistoletówkę oraz parę rund po niej następujących. Problemy i to znaczne pojawiały się, dopiero gdy ich oponenci mogli sobie pozwolić na zakup dowolnej broni z zestawem grantów i kamizelką. MAD Lions wygrało siedem starć z rzędu, tym samym kończąc mapę zwycięstwem 16:11.

Dust2

Początek był niezwykle wyrównany i nie wskazywał na to, że będziemy oglądać jednostronną batalię. Tymczasem MIBR zakasało rękawy i od stanu 3:3 przegrało zaledwie dwie rundy. Było to głównie zasługą FalleNa, który zdobył 23 eliminacje, ginąc 9 razy. Jego formacja może zatem cieszyć się z awansu do wielkiego finału pierwszego sezonu FLASHPOINT. Zmierzą się z triumfatorem starcia HAVU kontra MAD Lions. Przypomnijmy, że gra będzie toczyć się o pół miliona dolarów!

Za realizację polskiej transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo. Wszystkie spotkania z      rozgrywek FLASHPOINT transmitowane są z polskim komentarzem na ESPORT NOW na platformie twitch.tv. W roli komentatorów zobaczymy Radosława “Mad1” Florkowskiego, Jakuba “swelder” Grzegorskiego, Oskara “DeerFluffy” Formelle i Kamila “dziukensa” Dziuka. Mecze FLASHPOINT możesz również obstawiać na stronie forBET.