FLASHPOINT niechybnie kieruje się ku końcowi. Po dzisiejszym dniu na placu boju pozostaną już tylko cztery drużyny (MAD Lions i MIBR znajdują się w górnej drabince). Dwie dziś zakończą swój udział. Kto?

  • Finland HAVU – United States Gen.G

Obecność HAVU w dolnej drabince to może nie zaskoczenie, ale z pewnością Finowie nie musieli się tutaj pojawiać. Wczoraj jednak zagrali dziwny mecz przeciwko MIBR, w trakcie którego obejrzeliśmy dwa oblicza zespołu – to mocne i to niezorganizowane. Początkowo Finowie grali świetnie, wygrali pierwszą (nieswój pick) mapę w cuglach, na drugiej prowadzili już 11:5. I wówczas doszło do istnej katastrofy, zacięcia mechanizmu. Ekipa ZOREE przegrywała rundę za rundą, a fatalna dyspozycja przeniosła się również na Traina, gdzie MIBR upokorzył przeciwnika wynikiem 16:3. Gra HAVU wyglądała bardzo chaotycznie, niedrużynowo, często nielogicznie. Zespół musi dziś wyeliminować te błędy, jeśli chce pokonać Gen.G. Amerykanie na FLASHPOINT to z kolei niekończący się roller-coaster. Jeszcze ani razu nie mieli serii dwóch wygranych z rzędu, po dobrych meczach z Envy, czy MIBR przychodziła weryfikacja drużyny i sprowadzenie na ziemię ekipy BnTeTa. Przegrywanie w 2020 to z pewnością nowość dla Gen.G. Skład od przyjścia Indonezyjczyka grał świetnie i wygrywał wszystko jak „leci”. Na FLASHPOINT Gen.G jednak ciągle szuka stabilizacji. Wydaje się, że mecz z HAVU to zły moment, by tej równowagi poszukiwać. Finowie jeśli będą grali jak dotychczas (poza meczem z MIBR-em) nie powinni mieć większych problemów z Jankesami i BnTeTem.

  • Canada Orgless – United States Cloud9

W drugim meczu na dziś zobaczymy pojedynek między dwiema ekipami z Ameryki Północnej. Orgless przeżywa fatalny okres na FLASHPOINT, przed zwycięstwem z Chaosem zaliczyli aż cztery porażki z rzędu. C9 zaś utraciło impet z pierwszej fazy grupowej, w której byli niepokonani, a na dotychczas nieskazitelnym szkle zaczęły pojawiać się pierwsze rysy. Ekipa oSee przegrywała jednak póki co z Europejczykami z HAVU i MAD Lions, czyli z jednymi z najlepszych na turnieju. Orgless powinno być jak najbardziej w ich zasięgu, zwłaszcza, że oba zespoły spotkały się już ze sobą w fazie grupowej. Wówczas górą byli gracze Cloud9. Czy dzisiaj będzie podobnie? Odpowiedź poznamy w nocy z poniedziałku na wtorek.

Plan na dziś:

19:00 Finland HAVU – United States Gen.G

22:00 Canada Orgless – United States Cloud9

Za realizację polskiej transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo. Wszystkie spotkania z      rozgrywek FLASHPOINT transmitowane są z polskim komentarzem na ESPORT NOW na platformie twitch.tv. W roli komentatorów zobaczymy Radosława “Mad1” Florkowskiego, Jakuba “swelder” Grzegorskiego, Oskara “DeerFluffy” Formelle i Kamila “dziukensa” Dziuka. Mecze FLASHPOINT możesz również obstawiać na stronie forBET.