Stand-in nie przeszkodził drużynie c0ntact pokonać 2:0 Copenhagen Flames. Bardzo udany debiut zaliczył Karol „rallen” Rodowicz, który był mocnym punktem swojego zespołu.

0

Mecz rozpoczął się od Nuke'a, który był pickiem Copenhagen Flames. Duńczycy nie mogą jednak swojego początku zaliczać do udanych, ponieważ kompletnie nie radzili sobie z budowaniem ataku. c0ntact z kolei nie wyglądał jak drużyna, która przyjechała do Los Angeles ze stand-inem. Zespół potrafił zaskakiwać rywali rozwiązaniami taktycznymi, jak chociażby w rundzie pistoletowej, kiedy zastawił pułapkę na rampie, ustawiając na tej miejscówce aż czterech swoich zawodników. Koniec pierwszej połowy należał jednak do Copenhagen Flames, przez co Duńczycy nadgonili wynik i przegrywali zaledwie 6:9.

Po krótkiej przerwie role się odwróciły – to Duńczycy zbierali żniwa po stronie CT, a c0ntact miał problemy w ataku. TeSeS i spółka mieli jednak jeden ważny mankament – nie potrafili powstrzymać przeciwników przed podkładaniem bomb, przez co ekipa rallena miała trochę lepszą sytuację ekonomiczną. Ostatecznie tak wyrównany pojedynek musiał skończyć się wynikiem 15:15 i dogrywką. W niej o wiele lepiej zaprezentowali się gracze c0ntactu, a jedną z rund w efektowny sposób zdobył ottoN, który przechytrzył rywala i domyślił się, że ten stara mu się wejść na plecy w pojedynku 1vs1. Tym samym Nuke wpadł na konto europejskiej mieszanki, a wielką rolę w tym meczu odegrał rallen. Polak zdobył 26 fragów, co przełożyło się na czwarty wynik w drużynie (najwięcej SHiPZ – 29), ale za to mógł się pochwalić najwyższym ratingiem na serwerze, który wyniósł 1.28!Rywalizacja przeniosła się poletko c0ntactu – Mirage. Copenhagen Flames bardzo szybko przekonali się, dlaczego właśnie ich rywal wybrał właśnie tę mapę. c0ntact bowiem w ekspresowym tempie odjeżdżał przeciwnikom i w kilka chwil prowadził już 11:4! Dominację swojego zespołu podkreślił SHiPZ, który na pistoletówce zanożował swojego rywala.

Po zmianie stron c0ntact tylko potwierdził znakomite przygotowanie się do Mirage'u – europejski zespół wygrał bowiem pięć z sześciu rozegranych rund i tym samym zakończył mapę wynikiem 16:5. Znakomity mecz rozegrał znowu SHiPZ – ustrzelił aż 25 rywali, czyli aż o 10 więcej niż drugi w tabeli ottoN. Bułgar otarł się o rating 2.0 i tym samym odprawił Copenhagen Flames z kwitkiem.Teraz c0ntact czeka kilkudniowy odpoczynek – ottoN i spółka wrócą do rywalizacji dopiero we wtorek, podczas meczu z HAVU. Forma drużyny może robić wrażenie, przede wszystkim nie widać, że zespół musi grać ze stand-inem, czyli rallenem. Polak indywidualnie wygląda bardzo dobrze, a ponadto można zauważyć, że jego koledzy z zespołu w bardzo dobry sposób zapoznali go z taktykami i wdrożyli do ekipy.