Dwie zacięte mapy, comebacki oraz masa wrażeń. To wszystko zapewnił nam pojedynek w ćwierćfinale górnej drabinki pierwszego sezonu FLASHPOINT.
Cloud9
2
Season 1
FLASHPOINT
Ćwierćfinał górnej drabinki
Vertigo
(7:8; 8:7; 4:2)
Nuke
(10:5; 6:8)
Gen.G
0
Spotkanie rozpoczęło się wręcz fenomenalnie dla Cloud9. Zespół Sonica zdobył sześć pierwszych rund, lecz ich rywale zdołali w porę się obudzić. Gen.G o 180 stopni odwróciło rozgrywkę, którą oglądaliśmy na ekranie. To właśnie oni finalnie triumfowali w pierwszej połowie wynikiem 8:7.
Krótka przerwa nie wybiła z rytmu drużyny dapsa. Gen.G wyszło na prowadzenie 14:10 i dopiero wtedy zaczęły się dla nich schody. Ich rywal dopiął wszelkich starań, by przypisać tę lokację na swoje konto. Cloud9 wygrało pięć starć z rzędu i to właśnie oni jako pierwsi mieli punkt mapowy. Ostatecznie byliśmy jednak świadkami dogrywki, w której lepiej poradził sobie zespół oSee, zwyciężając 19:17.Mapę po stronie broniącej zaczęło Cloud9. Na swoje konto przypisali pistoletówke oraz trzy kolejne starcia. Następnie do głosu doszło Gen.G, które wygrało pięć rund, przy zaledwie dwóch oponenta. Dalsza część pierwszej połowy okazała się jednak dominacją zespołu JT, który skończył ją prowadzeniem 10:5.
Po przerwie Cloud9 tylko umocniło swoje prowadzenie. Przy stanie 13:6 coś ewidentnie zadziało się w szeregach Gen.G. Formacja zaczęła w niebotycznym tempie odrabiać straty. Comeback ostatecznie się nie udał, a to za sprawą wykrzesania z drużyny Sonica resztek energii. Wygrali 16:13, tym samym awansując do półfinału górnej drabinki pierwszego sezonu FLASHPOINT.