FLASHPOINT wraca z drugim sezonem. Turniej będzie miał aż milion dolarów w puli i odbędzie się w studiu w Londynie. Wśród dwunastu uczestników znalazło się miejsce dla Envy.

Poznaliśmy szczegóły na temat FLASHPOINT 2. Tym razem cały sezon odbędzie się online. Będzie trwał prawie miesiąc – rozpocznie się 9 listopada i zakończy 6 grudnia. Z kolei w Londynie swoją siedzibę będzie miało studio dla broadcasterów i całego zaplecza technicznego do transmisji rozgrywek. Przypomnijmy, że pierwszy sezon miał miejsce na wiosnę w  Los Angeles, gdzie dodatkowo organizacja została utrudniona przez pandemię COVID-19.

W drugim sezonie udział weźmie siódemka z ośmiu założycieli ligi. Nieobecnym jest organizacja FunPlus Phoenix, która, mimo że jest założycielem Flashpointa, to na turnieju się nie pojawi. Powód prozaiczny – FPX planuje otwarcie dywizji CS:GO dopiero w 2021 roku. Reszta założycieli, którzy wystąpią w Londynie to:

  • European Union Cloud9
  • European Union c0ntact
  • European Union Dignitas
  • European Union Envy
  • Denmark MAD Lions
  • United States Gen.G
  • Brazil MIBR

Łącznie w drugim sezonie wystąpi jednak dwanaście drużyn. Organizatorzy przewidzieli jeszcze trzy miejsca dla zaproszonych drużyn. Będą to zespoły z TOP20 rankingu HLTV. Ponadto dwa sloty przygotowane są dla ekip z otwartych kwalifikacji. Jeden warunek uczestnictwa, to gra z Europy. B Site bowiem nie zamierza dzielić turnieju na regiony, tylko chce, aby wszystko odbyło się na Starym Kontynencie.

Pierwsza tura otwartych kwalifikacji rusza już 8 października, zapisy trwają TU. Druga odbędzie się 10 października, zapisy TU. Cztery najlepsze drużyny z każdej z tur awansują do zamkniętych kwalifikacji, które z kolei rozegrane zostaną w dniach 12-14 października. Dwie najlepsze ekipy zagrają w turnieju głównym.