AVEZ to jedyny polski zespół, który pozostał w walce o awans do rozgrywek FLASHPOINT. Ośmiornice pokonały HAVU i awansowały do półfinału kwalifikacji.

HAVU to jeden z zespołów, który od pewnego czasu puka to światowej czołówki. Fiński skład znajduje się obecnie na 36. pozycji rankingu HLTV, a pod koniec roku przez chwilę zagościli w najlepszej trzydziestce. W swoim poprzednim meczu w kwalifikacjach, dosłownie zdeklasowali rosyjskie 1win, któremu wcześniej udało się pokonać Illuminar Gaming.

AVEZ świetnie weszło w mecz, rozpoczynając od mapy Vertigo. W pierwszej połowie Polacy oddali swoim oponentom zaledwie trzy rundy, rozgrywając piękną stronę antyterrorystów. HAVU wygrało drugą pistoletówkę, lecz już na pierwszym fullu Ośmiornice ponownie zdusili rywali. Drugą lokacją był Train, na którym Finowie wystartowali broniąc obszary bombowe, co teoretycznie jest zdecydowanie łatwiejszym zadaniem. Wygrali rundę pistoletową, lecz AVEZ dzięki wcześniej położonej bombie, kupili podstawowe karabiny i zaskoczyli rywali. W ciągu kolejnych jedenastu potyczek, nasi rodacy oddali zaledwie dwie rundy, zapewniając sobie pokaźną przewagę. Ośmiornice oddały trzy punkty po zmianie stron, jednak tylko gdy ustabilizowały ekonomię, ponownie zaczęły gromić HAVU, kończąc mapę wynikiem 16:10.

Zdecydowanie najskuteczniejszymi zawodnikami byli Michał „MOLSI” Łącki oraz Kuba „Markoś” Markowski. Ten pierwszy może pochwalić się najlepszym ratingiem (1.59), największą ilością eliminacji i obrażeniami na rundę (kolejno 46  108.4). Z kolei ten drugi był najskuteczniejszym snajperem na serwerze – na przestrzeni dwóch map zdobył 21 eliminacji ze snajperki.

AVEZ już jutro o godzinie 15:00 wystąpi w półfinale kwalifikacji. Ich przeciwnikiem będą zwycięzcy z pojedynku Winstrike kontra sAw.