Egor „flamie” Vasilyev odpowiedział nam na kilka pytań w związku z trwającym turniejem BLAST Pro Series Madrid 2019.

Jest to pierwszy turniej BLAST Pro Series z Vertigo w puli map. Jakie jest Wasze podejście do tej mapy?

Wydaje mi się, że na tym turnieju nie zobaczymy granego Vertigo, ze względu na jednomapowy charakter spotkań. Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że nikt się nie zdecyduje na tę mapę. Ale kto wie, może aby podkręcić atmosferę ktoś zdecyduje się na nią w wielkim finale. Jest to nowa lokacja, więc trzeba się do niej dostosować.

Podczas ESL Pro League nie poradziliście sobie z G2 Esports, przez co musicie zagrać w drugim etapie ligi. Masz jakieś przemyślenia, co nie poszło w tych zawodach?

Przed ESL Pro League graliśmy w dwóch dużych turniejach – BLAST Pro Series Miami oraz StarSeries & i-League CS:GO Season 7. Wydarzenia na różnych kontynentach wymagały naprawdę długich i męczących podróży, a my nie mieliśmy czasu na porządny odpoczynek. W Leicester niemalże prosto z samolotu trafiliśmy przed komputery i musieliśmy grać, a to odbiło się na nasze wyniki. Według mnie zagraliśmy wiele poniżej naszych możliwości, bo potrzebowaliśmy odpoczynku. Teraz jesteśmy w znacznie lepszej formie.

ESL One Cologne i StarLadder Major Berlin 2019 dzielą dwa miesiące. Jako drużyna nie potwierdziliście występu na żadnym wydarzeniu pomiędzy tymi dwoma turniejami. Zamierzacie w tym czasie skupić się na treningach?

Na ten moment nie wiem czy zaakceptujemy zaproszenia na zawody w tym czasie. ESL One Cologne i StarLadder Major Berlin to bardzo ważne dla nas turnieje, na które chcemy się przygotować szczególnie dobrze. Zrobimy wszystko by zmaksymalizować nasze szanse na wygraną na tych zawodach.

Na turniejach BLAST Pro Series walka zawsze jest bardzo zawzięta. Jakiego meczu nie możesz się doczekać najbardziej?

Zapatrujemy się na mecz z Astralis oczywiście, bo są najlepszą drużyną na świecie i gra przeciwko nim zawsze jest przyjemnością. Poza nimi myślę, że nasz mecz z ENCE będzie ciekawym pojedynkiem, bo zawsze nasze spotkania są bardzo wyrównane.

Co sądzisz o meczu play-in? Miałeś styczność z uczestnikami – Movistar Riders oraz Giants?

Mieliśmy zgrupowanie w lokacji Movistar Riders, więc mieliśmy okazję z nimi zagrać. Są naprawdę mocną drużyną i nikt nie powinien ich lekceważyć. Myślę, że awansują i mogą sporo namieszać w dalszej części turnieju.


BLAST Pro Series Madrid rozpocznie się już dziś o godzinie 15:00. Wybrane spotkania z polskim komentarzem będzie można oglądać na kanale Piotra „izaka” Skowryskiego na platformie twitch.tv.