flameZ, TMB, junior – to właśnie kariery tych zawodników miały wystrzelić w mijającym już roku według najlepszych zawodników 2020. A jak czas zweryfikował te predykcje?

Zawodnicy, którzy zostali wyróżnieni w zestawieniu najlepszych graczy 2020 roku według portalu HLTV, mieli dać swoje predykcje na temat gracza, który przez następne miesiące poczyni największy progres i wybije się na arenie międzynarodowej. W odpowiedzi najczęściej słyszeliśmy nicki takich graczy, jak np. flameZ, TMB czy junior, warto przyjrzeć się także innym zawodnikom, którzy znaleźli się w ubiegłorocznym zestawieniu „Bold Prediction”.

flameZ Israel – Ten nick często przewijał się wśród tego zestawienia profesjonalnych graczy. Ogromny rozwój w 2021 roku wróżyli Izraelczykowi  tacy zawodnicy, jak syrsoN, NiKo oraz ropz. Jak te predykcje zweryfikował następny rok?

Już sama końcówka ubiegłego roku była znakomita dla nastoletniego zawodnika. Izraelczyk imponował swoją grą już w barwach Endpoint. Świetna dyspozycja 18-latka sprawiła, że jego nazwiskiem zaczęły się interesować czołowe międzynarodowe organizacje.

W kwietniu nick flameZa niejednokrotnie przewinął się w polskich mediach. Izraelczyk został zaprezentowany jako nowy gracz OG, mimo że pierwotnie wydawało nam się, że miejsce ISSY w składzie podopiecznych ruggaha zajmie nasz rodak MICHU.

OG zdecydowało się jednak dać szansę flameZowi i trzeba przyznać, że ten wykorzystał ją koncertowo. Obecnie ciężko wyobrazić sobie zespół ruggaha bez 18-letniego Izraelczyka, który stał się prawdziwą gwiazdą klubu.

TMB Denmark – Młodego Duńczyka przede wszystkim wyróżniali jego rodacy – Magisk, dupreeh oraz stavn. 19-latek w 2020 roku dał się poznać duńskiej społeczności za sprawą świetnej gry w Copenhagen Flames, a następnie AGF Esports, w którego barwach wygrał kilka mniejszych turniejów.

Wedle oczekiwań przełomowym momentem w karierze TMB okazał się rok 2021. W styczniu Duńczyk zasilił MAD Lions, zastępując w składzie acoRa. Kolejne miesiąca były dla duńskiego zespołu kompletnie nie udane, co sprawiło, że szeregi Lwów upuściła aż czwórka graczy.

TMB
Fot. MAD Lions

W marcu MAD Lions zakontraktowało kubena. Polski trener miał za zadanie zbudować zespół właśnie wokół wschodzącej gwiazdy duńskiej sceny. Chwilę później Lwy przedstawiły nowy roster CS-a, który po kilku zmianach stał się solidną drużyną na miarę TOP30.

TMB i spółka pod przewodnictwem kubena wystąpili na kilku dużych turniejach jak np. BLAST Premier Fall Showdown, gdzie prawie zdołali zakwalifikować się na finały BLAST Premier, które odbyły się na LAN-ie w Kopenhadze.

junior United States  – Amerykanin był najczęściej wybieranym zawodnikiem do Bold Prediction w 2020 roku. Jego umiejętności docenili jks, ELiGE oraz KSCERATO z yuurihem, którzy chwilę później stali się jego klubowymi kolegami.

fot. FURIA

Początkiem stycznia junior oficjalnie dołączył do FURII. Epizod w barwach brazylijskiej organizacji nie do końca może jednak zaliczyć do udanych. W czerwcu 21-latek wylądował na ławce rezerwowych, a następnie został wypożyczony do Bad News Bears, gdzie miał odbudować swoją formę.

21-letni snajper bardzo szybko zaaklimatyzował się w nowym miejscu. Amerykanin ponownie zaczął błyszczeć za oceanem, odzyskując swoją renomę na scenie. W grudniu pojawiły się informacje, jakoby juniorem zainteresowane byłoby Extra Salt. Wygląda jednak na to, że Johson znalazł się na celowniku jeszcze większego giganta – Complexity, gdzie miałby tworzyć skład wraz z FaNgiem, JT, floppym oraz Grimem.

dumau Brazil – Brazylijczyk do Bold Prediction został wybrany przez HEN1EGO oraz yuuriha. Wówczas Dumau reprezentował barwy Yeah Gaming. Prawdziwą szansę otrzymał w styczniu, gdy dołączył do GODSENT.

GODSENT
Fot. GODSENT/Facebook

Pierwotnie o nowym GODSENT mogliśmy mówić w kontekście sporego rozczarowania, zważając na to, że znaleźli się w nim tacy zawodnicy, jak TACO czy felps. Po przerwie wakacyjnej, podczas której w brazylijskiej formacji nie doszło do żadnych zmian, zespół zaczął osiągać coraz lepsze wyniki. Dumau i spółka triumfowali podczas DreamHacka Open September, a następnie zajęli drugie miejsce na IEM Fall, co zagwarantowało im awans na Majora.  Na obu tych turniejach 18-latek był prawdziwą gwiazdą swojej drużyny, kończąc rozgrywki z ratingiem 1,26 i 1,16.

Sam występ na Majorze nie był już zbytnio udany dla dumaua, jak i całej jego drużyny. GODSENT pożegnało się z rozgrywkami w Sztokholmie już na etapie Fazy Pretendentów, przegrywając z ENCE, Spirit oraz Astralis.

Peppzor Sweden  – Szwed na liście Bold Prediction znalazł się dwukrotnie. W umiejętności Peppzora szczególnie wierzyli jego rodacy – KRIMZ oraz Brollan. 19-latek w porównaniu do swoich poprzedników, o których mogliście przeczytać u góry, nie zabłysnął jednak na scenie w 2021 roku.

Przez pierwsze pół roku Szwed był niemal poza grą. Do rywalizacji na scenie wrócił dopiero w lipcu, zasilając szeregi Fnatic Rising. 19-latek barwy brytyjskiej organizacji reprezentuje do dziś, a w ciągu ostatnich miesięcy zdołał wystąpić na finałach WePlay! Academy League, gdzie osiągnął rating 1,06.

Fnatic Rising
Fot. WePlay! Academy League