Już dziś o godzinie 18:00 zobaczymy zespoły, które awansowały do półfinałów w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym GEFORCE CUP. Najlepsza z poniższych czterech drużyn będzie miała możliwość zagrania w ćwierćfinałach.

Od 18:00 będziemy mogli podziwiać walkę o zakwalifikowanie się na finały GEFORCE CUP. Spośród 128 składów pozostały cztery, które w tej turze kwalifikacji mają szansę wywalczyć sobie miejsce w finałach.

Pierwsze spotkanie odbędzie się między PGT.Gaming a AlejaPC-TEAM. PGT byli już o krok od zdobycia zagwarantowanego miejsca na finałach we Wrocławiu, ponieważ w pierwszej turze kwalifikacyjnej doszli aż do finału. Przegrali oni jednak 2:1 z Wasps e-Sport w ostatecznym pojedynku. Być może teraz po wymianie jednego zawodnika i przeanalizowaniu swoich błędów uda im się wygrać. Nie będzie jednak łatwo, gdyż AlejaPC-TEAM wydają się być godnymi przeciwnikami. Na zdjęciach z ich fanpage'a widać, że potrafią zdominować swoich oponentów, a świadczą o tym wyniki meczów (16:2, 16:4 czy 16:6). Na swojej drodze wygrali oni między innymi z drużyną -Szefostwo-, która zgarnęła 10.000 zł zajmując pierwsze miejsce w drugim sezonie Fantasy Expo Challenge. Zapowiada się bardzo wyrównany pojedynek!

W drugim meczu w szranki staną Team iNETKOXTV oraz exec. Ci pierwsi są bardzo dobrze znani. Drużyna ta wygrała „GO GO CS:GO”, organizowane przez Patryka Dzięcioła oraz Pawła Pawelczaka. Patryk „easy” Dzięcioł trzyma pieczę nad ich rozwojem i doskonaleniem gry jako polskich młodych talentów, którzy okazali się lepsi od setek innych graczy z tego projektu. Jednak drużyna exec. jest zdeterminowana i gotowa do walki. Kapitan zespołu zapewniał na streamie, że nie są przestraszeni i dadzą z siebie wszystko.

Wygrani z obydwu pojedynków, zmierzą się w finale BO3. Całość będzie można śledzić na kanale www.twitch.tv/nvidia_pl.