Dzisiaj dwa wielkie turnieje dobiegają końca – mowa o DreamHacku Masters Winter 2020 Europe oraz FLASHPOINT 2. Kto zostanie triumfatorem tych rozgrywek?

forBET jest legalnym polski bukmacher posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań na DreamHack Masters Winter oraz FLASHPOINT. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Sweden fnatic

*Kurs forBET:
2.01 : 1.74

Data rozpoczęcia
godz. 15:00, 06.12.2020

European Union OG

Pierwszym analizowanym meczem jest konsolidacyjny finał FLASHPOINT, czyli starcie fnatic z OG. Obie drużyny dzisiaj powalczą o awans do wielkiego finału rozgrywek, w którym czeka już Virtus.pro. Spotkanie zapowiada się na bardzo wyrównane, ciężko jednoznacznie wskazać faworyta.

Przeanalizujemy dyspozycje każdego z zespołów. Dla fnatic FLASHPOINT jest swoistą trampoliną, na której zespół mógł się odbić, by w końcu przestać przebywać w dołku formy. Poprzednie turnieje, w jakich Szwedzi wzięli udział kończyły się rozczarowaniem, na FLASHPOINT jest jednak odwrotnie. KRIMZ i spółka potknęli się dotychczas tylko dwukrotnie – z MAD Lions oraz ostatnio z Virtus.pro. Poza tym zaliczali dosyć pewne zwycięstwa, trzeba jednak zaznaczyć, że w każdym z wygranych meczów Szwedzi byli po prostu faworytami i spełnili swój obowiązek.

Dzisiaj po drugiej stronie barykady stanie OG, czyli zespół znacznie silniejszy niż dotychczasowi rywale fnatic. Ekipa mantuu pokonała już na Flashpoint takie zespoły jak BIG, Virtus.pro, C9 czy MIBR, tym samym fnatic nie powinno być dla Europejczyków wyzwaniem nie do przeskoczenia. Kurs na zwycięstwo OG nie jest niski – wynosi aż 1.74, ale według mnie jest wart tego ryzyka. fnatic nie znajdują się już w takiej dyspozycji jak chociażby rok temu, OG z kolei co jakiś czas ma eksplozje formy, wydaje się, że Flashpoint to właśnie czas „hossy” dla tego zespołu.

European Union mousesports

*Kurs forBET:
3.13 : 1.33

Data rozpoczęcia
godz. 16:00; 06.12.2020

Denmark Astralis

Drugie spotkanie na dziś to rywalizacja mousesports z Astralis. Jest to finał DreamHack Masters Winter 2020 Europe, co oznacza, że czeka nas mecz w formacie BO5.

Przyjrzyjmy się każdej z drużyn. mousesports na DreamHacku Masters przeżywa prawdziwy renesans formy. Myszki 2020 rok nie mogą zaliczyć do udanego, brały udział w zaledwie trzech finałach, w tym dwa zakończyły się porażką. Dzisiaj czeka ich podejście czwarte, ale zakończenie tej niefortunnej serii przegranych może być bardzo trudne. Ekipa karrigana co prawda świetnie sobie dotychczas radziła, nie przegrała jeszcze meczu na turnieju, jednak nie grała z rywalem formatu Astralis. Wydaje się, że to nie jest jeszcze ten moment, kiedy mousesports wróci na szczyt CS:GO.

Przejdźmy do faworyta tego finału – Astralis. Duńczycy poza potknięciem na start turnieju (porażka 1:2 z GODSENT) wyglądają potężnie i mają na rozkładzie drużyny w formie, czyli Gambit, G2 i FURIĘ. Co ciekawe zespół device'a w żadnym z tych meczów nie stracił nawet mapy! Dyspozycja najlepszej drużyny ostatnich lat robi wrażenie i wszystko wskazuje na to, że Astralis dzisiaj pociągnie swoją serię wygranych. Kurs na zwycięstwo Duńczyków nie jest wysoki – wynosi zaledwie 1.33, ale również ryzyko utraty pieniędzy jest bardzo małe.

*kursy z godziny 12:01, 06.12.2020.