Filip „NEO” Kubski oficjalnie opuszcza szeregi FaZe Clanu. Na ten moment nie jest znana dalsza przyszłość polskiego zawodnika.

Niestety pogłoski, które pojawiły się w sieci jeszcze przed rozpoczęciem turnieju StarLadder Major Berlin 2019 znajdują swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Filip „NEO” Kubski kończy swoją kadencję w FaZe Clanie, lecz organizacja nie wspomina nic o Ladislavie „GuardiaNie” Kovácsie, który również był wymieniany w różnych plotkach, jako potencjalny gracz do zmiany.

Ostatni występ Kubskiego w barwach FaZe Clan pozostawił wielki niedosyt. Co prawda zaliczyli bilans 1-3 w Fazie Legend berlińskiego Majora, lecz zawzięta walka drużyny pokazała, że byli głodni zwycięstw. W decydującym starciu polegli na Renegades po trójmapowym, wyrównanym pojedynku. To było pierwsze zwycięstwo Australijczyków, które doprowadziło ich ostatecznie do półfinału turnieju.

Filip został ściągnięty do FaZe Clanu z powodu braku prowadzącego. Mimo że wymienił się miejscami z Daurenem „AdreNem” Kystaubayevem, to miał wypełnić lukę po Finnie „karriganie” Andersenie. Niestety NEO nie wpasował się w szeregi międzynarodowej formacji, o czym świadczyły wyniki na przestrzeni ostatnich miesięcy.

W plotkach powtarzanych od zakończenia Majora, oprócz Kubskiego, wspominano wielokrotnie o rozstaniu GuardiaNa z FaZe Clanem. Słowak w tym tygodniu brał udział w otwartych kwalifikacjach do DreamHack Masters Malmö w nieznanej sklejce, co może być potwierdzeniem tych informacji. Nim jednak organizacja oficjalnie przytaknie lub zaprzeczy plotkom, skład FaZe wyglądać będzie następująco:

  • Norway Håvard „rain” Nygaard
  • Bosnia and Herzegovina Nikola „NiKo” Kovač
  • Norway Olof „olofmeister” Kajbjer
  • Slovakia Ladislav „GuardiaN” Kovács
  • Serbia Janko „YNk” Paunović (coach)