Już na start V4 Future Sports Festival Gambit skomplikowało swoją sytuację. Ekipa Hobbita niespodziewanie uległa Fiend i jest o krok od odpadnięcia z turnieju.

Wybór mapy padł na Dusta2. Już sam start meczu nie należało do udanych dla Gambit. Zespół Hobbita w pewnym momencie przegrywał 1 do 6, ale szybko potrafił zminimalizować przewagę rywali do jednego punktu. W końcówce pierwszej połowy Fiend ponownie potrafiło przycisnąć półfinalistów Majora i odskoczyć im z wynikiem.

Fiend po stronie broniącej wypracowało sobie bezpieczną pięciopunktową przewagę, ale runda pistoletowa wpadła na konto drużyny sh1ro, przez  co mogło się nam wydawać, że podopieczni groove’a chwilę słabości w tym spotkaniu mają już za sobą. Nic bardziej mylnego – REDSTAR i spółka nie pozwolili nawet Rosjanom wyrównać wyniku. Zamiast tego zapoczątkowali passę zwycięstw, która przełożyła się na końcową wygraną Bułgarów.

Kolejnym rywalem Gambit na V4 Future Sports Festival będzie eSuba. Przegrany tego pojedynku pożegna się z turniejem, co niewątpliwie nakłada sporą presję na Rosjanów, którzy przed startem rozgrywek z pewnością nie zakładali takiego scenariusza.

Wynik spotkania:

Russian Federation Gambit 9:16 Fiend Bulgaria – Dust2