Fernando „⁠fer⁠” Alvarenga w wywiadzie z portalem HLTV.org opowiedział o swoich trudnościach przed kwalifikacjami do IEM Major Rio 2022.

Brazylijska społeczność ma się z czego cieszyć. Wszyscy członkowie legendarnego składu, który niegdyś reprezentował barwy Luminosity, SK Gamin i MIBR awansowali na pierwszego Majora w Brazylii. Wprawdzie weterani obecnie rozdzielili się na dwie ekipy – Immortals z FalleNem, ferem i fnx oraz 00 Nation z coldzerą oraz TACO. Ekipa Gabriela „FalleNa” Toledo zdobyła miejsce na Mistrzostwach Świata rzutem na taśmę, dzięki drabince dogrywkowej. Awans okazał się być kluczowy jeśli chodzi o karierę Fernando „⁠fera⁠” Alvarenga.

Fernando wyznał, że przez startem kwalifikacji borykał się z dużymi problemami w życiu prywatnym, które niemal zmusiły go do porzucenia gry w CS:GO. Na pytanie jakie mieli oczekiwania przed turniejem, odpowiedział: Jeśli mam być szczery to nie mieliśmy żadnych. Staraliśmy się dać z siebie wszystko, bo to mógł być mój ostatni turniej. Nie wiem, po prostu się cieszę, że mogę z tymi chłopakami zagrać jeszcze raz. Występ w Rio de Janeiro będzie szczególny dla mnie i wszystkich którzy mi pomagali, bo przez ostatnie miesiące miałem problemy w życiu prywatnym, nawet pytałem drużynę czy mogę odejść i przestać grać w Counter-Strike'a, bo było to dla mnie zbyt ciężkie, ale otrzymałem wiele pomocy. Zmieniliśmy podejście do drużyny, zrobiliśmy ostatnie bootcampy w Brazylii, żeby spędzać mniej czasu za granicą. 

Po raz kolejny zawodnicy zza oceanu mówią głośno o problemach związanych obecnym związaniem Counter-Strike'a ze Starym Kontynentem. Gracze muszą spędzać długie tygodnie, a nawet miesiące w Europie, jeśli chcą pozostać na topie. Nie chodzi nawet o rozgrywanie turniejów, wszak nawet treningi i zgrupowania są bardziej efektywne z europejskimi drużynami.

Fernando „⁠fer⁠” Alvarenga wystąpi wraz z Imperial już 31 października przed własną publicznością. Właśnie tego dnia wystartuje IEM Major Rio 2022, który jako pierwszy w historii zostanie w pełni rozegrany wraz z widzami na żywo. Pula nagród zawodów wynosi $1.250.000.