Według najnowszego artykułu na 1pv.fr – FaZe Clan jest zainteresowany zakontraktowaniem Alexa „ALEX” McMeekina. Nie byłaby to jednak tania sprawa.

Jak wiadomo – Alex „ALEX” McMeekin od paru miesięcy nie jest już częścią głównego składu Vitality. Co ciekawe – współpracę zakończył z własnej woli, ponieważ czuł potrzebę odpoczynku od ciągłej rywalizacji, która wiąże się też z masą podróży po całym świecie.

Dziś nastąpił przełomowy moment, ponieważ nareszcie usłyszeliśmy coś o powrocie jednego z najlepszych prowadzących na świecie. Wspomniana we wstępie redakcja doszła do źródła, na podstawie którego poinformowała, że być może niebawem McMeekin trafi pod banderę jednego z najbogatszych klubów esportowych – FaZe. Warto podkreślić, że wykup ALEXA kosztowałby amerykańską organizację ogromną kwotę – mowa o $600 000. Właśnie tyle zarobiłby Team Vitality, gdyby faktycznie udało się dopiąć transfer Brytyjczyka do FaZe Clanu.

Kogo w zespole Marcelo „coldzera” Davida miałby zastąpić Alex? Zapewne najmłodszego gracza – Aurimasa „Bymas” Pipirasa. Od początku bowiem mówiono, że zasilił on tę formację tylko chwilowo. Oczywiście odnalazł się w niej całkiem nieźle, natomiast nie powinno nikogo dziwić, że FaZe szuka bardziej doświadczonej osoby na miejsce, które jakiś czas temu zwolnił Olof „olofmeister” Kajbjer.

Interesująca jest również oficjalna odpowiedź Vitality na temat tych doniesień, którą także przedstawiło 1pv.fr. Wynika z niej, że poza FaZe Clanem są też inne marki, które chciałyby mieć u siebie kapitana z Wielkiej Brytanii.