Rozgrywki Intel Extreme Masters Sydney dobiegły końca dzisiejszego rana. Zwyciężyło FaZe, a GuardiaN otrzymał nagrodę MVP!

To był bardzo udany dzień dla FaZe. Z samego rana, bo około 7:00 zaczął się Wielki Finał Intel Extreme Masters Sydney 2018. Wzięła w nim udział wcześniej wspomniana ekipa karrigana oraz Astralis, które było uważane za faworyta, przez to, jak wcześniej świetnie prezentowało się podczas zawodów w Australii.

FaZe Clan nie miał litości dla swojego rywala. Finał rozgrywany był w formacie BO5, a skończył się już po trzech mapach. Oczywiście nie były one wcale takie krótkie. Na pierwszej i drugiej mieliśmy dogrywkę, a na trzeciej bardzo bliski wynik.

  • Cache – Astralis 17:19 FaZe
  • Overpass – Astralis 20:22 FaZe
  • Train – Astralis 14:16 FaZe

Astralis miało sporego pecha, ale trzeba też przyznać, że widać było po FaZe Clanie, jak bardzo chcą w końcu przełamać tą złą passę w finałach. Udało im się to, a najlepszym zawodnikiem na tym turnieju według HLTV został snajper FaZe – GuardiaN.

FaZe Clan zdobył $100 000 za pierwsze miejsce, Astralis połowę tego za drugie, a mousesports oraz TyLoo za zajęcie trzeciego/czwartego miejsca dorobiło się $20 000.