Od IEM Katowice 2021 Play-in w Team Liquid za dowodzenie odpowiada Gabriel „FalleN” Toledo. Doświadczony snajper z Brazylii przejął tę rolę od Jacky'ego „Stewie2k” Yipa.

Kiedy tylko dowiedzieliśmy się, że Liquid po rozstaniu z Russelem „Twistzz” Van Dulkenem nawiązało współpracę z Gabrielem „FalleN” Toledo, od początku wydawało nam się, że ten pomysł ma potencjał. W końcu bowiem do drużyny dołączył kapitan z krwi i kości, który ma za sobą lata dowodzenia na najwyższym poziomie.

Jak się natomiast okazało – brazylijski weteran nie zajął się od razu prowadzeniem gry w nowej ekipie. Dalej odpowiadał za to Jacky „Stewie2k” Yip, lecz po kompletnie nieudanym występie w ramach BLAST Premier Spring Groups 2021, po którym zespół spadł do BLAST Premier Spring Showdown, zapadła decyzja, aby IGL-em została osoba do tego stworzona, czyli właśnie Gabriel. Poinformował o tym Keith „NAF” Markovic w wywiadzie dla ESL.

FalleNem w roli prowadzącego Team Liquid przystąpił do rywalizacji w Intel Extreme Masters Katowice 2021 – Play-in. Wczoraj zaliczył dwa spotkania, w których odniósł zwycięstwa, co dało mu awans do głównego wydarzenia z pulą nagród wynoszącą $972 000. Na swojej drodze pokonał MIBR – 16:12 i OG – 2:1. Warto jednak podkreślić, że na trzeciej mapie drugiego pojedynku, którą Toledo i spółka wygrali 16:14, IGL-ował Stewie2k, za co snajper po zakończonych zmaganiach mu podziękował.

Liquid swoją przygodę z IEM Katowice 2021 będzie kontynuowało od jutra. W kolejnej fazie prestiżowych rozgrywek ich przeciwnik nie jest jeszcze znany. Wiadomo za to, że na liście uczestników znajdują się takie formacje, jak między innymi AstralisNa`Vi i odświeżone FaZe. Zapowiada się więc zacięta potyczka o trofeum!