Team Liquid zwyciężyło swoje drugie spotkanie podczas FACEIT Major 2018. Oznacza to, że Amerykanie są naprawdę bliscy awansu do play-offów. Mają na to trzy szanse!

Sweden NiP

10

Faza Nowych Legend
FACEIT Major London 2018
Runda druga
Bilans 1-0

Mirage
(8:7; 2:9)

United States Team Liquid

16

Mirage

Spotkanie między Ninjas in Pyjamas Team Liquid zdecydowanie lepiej zaczęli Amerykanie. Liquid wyeliminowało wszystkich Szwedów w pistoletówce, dzięki czemu po chwili prowadziło już 3:0, ponieważ w kolejnych dwóch rundach miało przewagę broni. Co ciekawe – pierwszy full, również dość łatwo wygrali terroryści, co oznaczało już czwarty punkt z rzędu na koncie nitr0 i spółki. W końcu jednak szwedzki skład wziął się w garść i zaczął wracać. Ekipie f0resta udało się ostatecznie zwyciężyć pierwszą połowę – 8:7.

Team Liquid grające jako antyterroryści było nie do przejścia. Przekonało się o tym NiP, które próbowało dosłownie wszystkiego, żeby złamać defensywę Amerykanów, a ta sztuka wyszła im tylko dwa razy. W tym czasie Liquid wygrało łącznie dziewięć rund i zakończyło to starcie wynikiem 16:10.

To już druga wygrana TL na Majorze w obecnej fazie. Jeśli zwyciężą trzeci raz, to zapewnią sobie grę w play-offach na scenie głównej. Co do NiP – Szwedzi po dzisiejszym dniu mają bilans 1/1.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.