Cloud9 grając z dwoma zmiennikami wykonało plan minimum zdobywając jedno zwycięstwo, przez co mają zagwarantowany występ na następnym Majorze. G2 wciąż walczy o awans do play-offów.

19

Zawodnicy Cloud9 dobrze rozpoczęli stronę terrorystów wygrywając pistoletówkę. Nie mieli problemów w dwóch kolejnych potyczkach, więc G2 odpowiedziało dopiero podczas pierwszego fulla. Francuzi wygrali dwie rundy z rzędu, po czym ponownie amerykańska formacja święciła tryumfy. Zdołali wypracować sobie świetny wynik 2:6, lecz wtedy ich oponenci znaleźli sposób na skuteczne bronić się przed atakami. Shox i spółka wygrali sześć rund z rzędu, zapewniając sobie lekką przewagę na koniec pierwszej połowy.

Druga pistoletówka wpadła na konto G2. W dwóch kolejnych potyczkach Francuzi nie ponieśli żadnych strat, dzięki czemu po przegraniu pierwszego fulla oponentów, wciąż mieli spore zaplecze ekonomiczne. Zniszczyła je jednak kolejna przegrana, przez co terroryści musieli rozegrać eco, przez co łącznie oddali przeciwnikom cztery punkty. Końcówka spotkania była bardzo wyrównana i żadna z ekip nie chciała uznać wyższości przeciwnika, przez co zobaczyliśmy dogrywkę.

Potrzebne były aż dwie dogrywki żeby wyłonić zwycięzcę. W pierwszej plisko wygranej było Cloud9, lecz autimatic popełnił fatalny błąd zabijając swojego kolegę w decydującej rundzie. Mimo że wcześniej znajdowali się w gorszej pozycji, to właśnie G2 wygrało całe spotkanie po dwóch dobrych obronach i dwóch skutecznych atakach.Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.