Vega Squadron pokonało BIG w drugiej rundzie fazy pretendentów FACEIT Major London 2018. Rosjanie potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa, by awansować dalej.

19

Wynik tego spotkania otworzyło Vega Squadron. Terroryści poszli za ciosem, wykorzystując przewagę broni. BIG było górą podczas pierwszego fulla, dzięki czemu momentalnie zdołało doprowadzić do remisu, po czym niemiecka formacja bezproblemowo objęła prowadzenie. Terroryści obudzili się z letargu i po pięciu porażkach z rzędu powrócili na właściwe tory. Vega nie odpuszczała i po jeszcze jednym potknięciu, Rosjanie wygrali pierwszą połowę 9:6.

BIG wygrało drugą pistoletówkę, ale drużyna wciąż była w złej sytuacji. Przez całą pierwszą część meczu, Johannes „nex” Magnet nie zdobył ani jednego fraga. Mimo to, BIG, grając praktycznie w czwórkę, odzyskało fotel lidera. Dziwił  fakt, że pomimo tego, Vega nie mogło odeprzeć ataku oponentów. Swoją drużynę uratował Leonid „chooper” Vishnyakov, wygrywając clutcha 1 vs 1 i dosłownie w ostatniej setnej sekundy rozbrajając bombę. Sytuacja robiła się coraz ciekawsza. Wreszcie, pod koniec meczu, nex zaczął wspierać nie tylko mentalnie swoich kolegów, a oba zespoły rozpoczęły genialną grę punkt za punkt. To jednak Vega Squadron jako pierwsze zyskało szansę na wygranie całego spotkania. Tej okazji nie udało się wykorzystać. Czekała nas dogrywka.

Dogrywka ponownie była zacięta. Mimo wszystko, dzięki wysokiej konsekwencji całej drużyny oraz niezwykłego „czucia gry” choppera, to Vega odniosło tryumf i wygrało 19:16.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.