Team Liquid pokonało Vega Squadron w trzeciej rundzie pierwszej fazy trwającego obecnie FACEIT Major London 2018. To Amerykanie jako pierwsi awansują do Fazy Nowych Legend.

(7:8; 8:7) (4:2)

Russian Federation Vega Squadron

17

Cache

Wynik tego spotkania otworzyło Vega Squadron. Rozpoczynająca po stronie atakującej formacja wykorzystała przewagę broni, wychodząc na trzypunktowe prowadzenie.  Rosjanie nie odpuszczali. To do nich należał pierwszy full. Team Liquid zdołało odeprzeć atak oponentów dopiero po czterech porażkach z rzędu. Mieliśmy swoisty mecz na opak. Ekipa  Nicholasa „nitrO” Cannella  wygrywała rundy, których nie powinna oraz przegrywała te, których również nie powinna. Ostatecznie to Vega zgarnęło pierwszą połowę z wynikiem 8:7.

Wykorzystując absurdalne wręcz błędy przeciwników, Vega Squadron po raz drugi tryumfowała w pistoletówce. Team Liquid jeszcze przez chwilę trwało w letargu, aż w końcu amerykańska formacja się przebudziła, momentalnie doprowadzając do remisu 10:10. Po dłuższej przerwie spowodowanej problemami technicznymi, terroryści zajęli pozycję lidera i wiele wskazywało na to, że już jej nie oddadzą. Liquid konsekwentnie szło w kierunku awansu do Fazy Nowych Legend. Amerykanie zapewnili sobie trzy punkty meczowe. Nie udało im się jednak wykorzystać ani jednego z nich. Vega Squadron zebrało się w sobie, doprowadzając do dogrywki.

Dogrywka była naprawdę niezwykle zacięta. Ostatecznie, Team Liquid postawiło kropkę nad „i” i pomimo wcześniejszych problemów, wygrało ten mecz.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.