Poznaliśmy trzeciego półfinalistę FACEIT Majora w Londynie. Jest nim Team Liquid, które pokonało HellRaisers wynikiem 2:1. Teraz formacja z Ameryki Północnej może spokojnie czekać na kolejnego przeciwnika – zwycięzcę starcia Astralis kontra FaZe Clan.

1

Spotkanie rozpoczęło się od trzypunktowego prowadzenia Liquid po skutecznych atakach w pistoletówce i dwóch rundach anty force. Starcie z pełnymi ekwipunkami było kontynuacją dobrej gry amerykańskiej formacji, która spokojnie odskakiwała z rezultatem. HellRaisers nie potrafiło odeprzeć ofensywy oponenta. Udało im się to dopiero, kiedy na tablicy wyników widniało 0:7. Na nieszczęście antyterrorystów, spotkał ich natychmiastowy reset. Od tego momentu EliGE wraz z kolegami ponownie przejęli inicjatywę, a dominacja przełożyła się na wysoką przewagę 12:1. Europejski skład przebudził się dopiero w końcówce i przed zmianą stron zmniejszył stratę do 3:12.

Druga pistoletówka wpadła na konto HellRaisers. Wykorzystanie lepszego uzbrojenia oznaczało rezultat na poziomie 6:12. Liquid odpowiedziało po uzyskaniu karabinów, jednak pozwoliło woxicowi na trzy fragi w sytuacji 1 vs 4. Moment później zobaczyliśmy wymianę jeden za jeden, która nieco podłamała ekonomię terrorystów. Wtedy Amerykanie szybko zapewnili sobie osiem rund mapowych. Wykorzystali czwartą szansę, dzięki czemu zwyciężyli Mirage'a 16:10.

Dust 2

HellRaisers podniosło się po porażce na Mirage'u i szybko uzyskało prowadzenie 3:0 na wybranej przez siebie mapie. Wygranie pierwszego fulla mogło zwiastować większą dominację Europejczyków, lecz niespodziewanie dali się oni pokonać przy stanie 0:4, kiedy Liquid dysponowało słabszym ekwipunkiem. Takie zwycięstwo podbudowało zawodników atakujących, którzy od razu wkroczyli na właściwe tory. Najpierw wyrównali na poziomie 4:4, a później odskoczyli nawet na dwa oczka. W końcówce zobaczyliśmy dwie wymiany jeden za jeden, a wynikiem połowy było ostatecznie 9:6 na korzyść podopiecznych zewsa.

Po zmianie stron NAF popisał się clutchem 1 vs 2 w pistoletówce, co dało jego ekipie dziesiąty punkt. HellRaisers zdecydowało się na zakup broni i należycie je wykorzystało. Znacznie przyczynił się do tego bondik, który zdobył cztery fragi z AK-47. Terroryści przejęli inicjatywę, a na tablicy wyników szybko pojawił się remis 10:10. Co więcej, na tym nie poprzestali i jako pierwsi przybliżali się do triumfu na mapie. Dominacja przełożyła się na pięć rund meczowych. Zawodnicy nie kazali długo czekać na zakończenie i zwyciężyli 16:10.

Cache

Początek decydującej mapy przyniósł clutcha 1 vs 2 w wykonaniu nitr0. Jego zespół zdołał też wykorzystać przewagę ekwipunku, dzięki czemu przed fullem odskoczył na 3:0. Potyczka z karabinami także wpadła na konto Liquid, które niespodziewanie potknęło się w rundzie nr 5. HellRaisers ugrało force'a, po czym walczyło o wyrównanie, jednak przy tej próbie ich seria zakończyła się przy stanie 3:4. Amerykanie utrzymali prowadzenie, a co więcej, ponownie przejęli inicjatywę na serwerze. Kilka skutecznych ataków zapewniło im zwycięstwo połowy na poziomie 8:3. Końcówka przyniosła wymianę dwa za dwa, przez co wynikiem do przerwy było 10:5.

Po zmianie stron Liquid zaprezentowało udaną obronę bombsite'u B, Dwukrotny sukces w starciach z lepszym wyposażeniem oznaczał prowadzenie 13:5. Tym razem karabiny nie pomogły HellRaisers w przerwaniu passy przeciwnika. Antyterroryści błyskawicznie zapewnili sobie aż dziesięć punktów meczowych. Wtedy w ich szeregach pojawiły się problemy, lecz przewaga była zbyt duża. Ostatecznie, wykorzystali czwartą szansę i awansowali do półfinału Majora po zwycięstwie 16:8.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.