BIG w pięknym stylu pokonało zdecydowanego faworyta tego spotkania – FaZe Clan. Niemiecka formacja wręcz zdeklasowała swoich utytułowanych przeciwników w pierwszej rundzie Fazy Nowych Legend podczas FACEIT Major London 2018.

European Union FaZe Clan

5

Faza Nowych Legend
FACEIT Major London 2018
Runda pierwsza
Bilans 0-0

Dust 2
(5:10; 0:6)

Germany BIG

16

Dust 2

Kolejne dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od wygranej przez BIG pistoletówki. Antyterroryści poszli za ciosem, wykorzystując jedną rundę, w której mieli przewagę broni. Trzecie starcie należało do FaZe, jednak formacji tej nie udało się doprowadzić do remisu. Niemcy zaczęli grać bardzo dobrze. Nikt nie spodziewał się jednak, że w tym spotkaniu będą prowadzić 7:1. FaZe zaczęło budzić się z letargu. Trzy zdobyte punkty z rzędu sprawiły, że mogliśmy się spodziewać powrotu tej formacji. BIG nie miało zamiaru odpuszczać. Drużyna Fatih „gob b” Dayik zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszej połowie i do końca oddała jeszcze tylko jeden punkt!

Druga runda pistoletowa w całości należała do Johannesa „nex” Magnet. Reprezentant Berlin International Gaming zdobył w niej ace'a! Szykowała się niemała sensacja. BIG perfekcyjnie „czytało” swoich oponentów. Niemcy zaskakiwali swoim spokojem gry i wysoką konsekwencją w prowadzonych przez siebie taktykach. BIG prowadziło 14:5 i po chwili zyskało do wykorzystania aż dziesięć punktów meczowych. Wykorzystując pierwszy, BIG pokonało FaZe Clan wynikiem 16:5.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.