Rogue pokonało Space Soldiers w meczu otwarcia fazy pretendentów podczas FACEIT Major London 2018. Amerykanie wykorzystali fakt, że ich przeciwnicy nie grali w swoim podstawowym składzie.

16

Kolejny major rozpoczął się od wygranej przez Space Soldiers rundy pistoletowej. Terroryści momentalnie wykorzystali przewagę broni i bez większych problemów wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Mające pełen ekwipunek Rogue odpłaciło się oponentom pięknym za nadobne. Dwa szybkie ciosy zmusiły Turków do skorzystania z przerwy taktycznej. Nie przyniosła ona oczekiwanych rezultatów. Amerykanie mieli coraz większą kontrolę nad przebiegiem rozgrywki. Dopiero po pięciu porażkach z rzędu, Space Soldiers znalazło sposób na przełamanie defensywy antyterrorystów. Turecka formacja zdołała pójść za ciosem, jednak to Rogue swoją dobrą grą zapewniło sobie zwycięstwo w pierwszej połowie. Space Soldiers stanęło na wysokości zadania i ostatecznie zakończyło tę część meczu z wynikiem 7:8.

Tryumf w drugiej pistoletówce pozwolił reprezentantom Space Soldiers na objęcie prowadzenia. Pomimo tego, że Turcy grali praktycznie w czterech. Ich trener – Canpolat „hardstyle” Yildiran, który na majorze zastępuje Engin „ngiN” Kor (problemy z wizą), kompletnie nie mógł się odnaleźć na mapie. Mimo to, CT dosyć dobrze sobie radziło, co skutkowało przewagą nad Rogue. Ta „sielanka” nie mogła trwać w nieskończoność. Rogue wreszcie zaczęło korzystać ze swojej przewagi. Space Soldiers nie było już w stanie postawić się przeciwnikom. Rogue postawiło w końcu kropkę nad „i”, wygrywając to spotkanie 16:10.Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.