Faza Nowych Legend na FACEIT Majorze dobiegła końca. Na placu boju pozostało osiem formacji, które od czwartku będą walczyć o zwycięstwo prestiżowego turnieju.

W niedzielę zobaczyliśmy trzy spotkania w formacie best of 3, które wyłoniły ostatnich uczestników Fazy Nowych Mistrzów na FACEIT Majorze. Listę uzupełniły HellRaisers, FaZe Clan oraz MIBR. Teraz przed nimi walka o najwyższy cel – triumf w całym turnieju.

Faza pucharowa rozgrywek w Londynie rozpocznie się w czwartek. Wtedy zobaczymy dwa mecze ćwierćfinałowe. Następnego dnia będziemy znali już wszystkich półfinalistów. Sobota i niedziela przyniosą natomiast decydujące starcia, które wyłonią nowego mistrza Majora. Rywalizację otworzą BIG i Natus Vincere. Dla Niemców będzie to rewanż za finał ESL One Cologne, gdzie musieli uznać wyższość składu Zeusa. Później na serwerze pojawią się ekipy występujące na co dzień w dywizjach amerykańskich. CompLexity zmierzy się z MIBR i powalczy o podtrzymanie swojej znakomitej dyspozycji, która dla wielu osób jest sporym zaskoczeniem. W piątek przyjdzie czas na europejski szlagier – Astralis kontra FaZe Clan. NiKo i spółka rozpoczną play-offy od potyczki z najlepszą drużyną świata, która na tym turnieju straciła dwie mapy – obie po dogrywkach. Wcześniej pojedynek stoczą natomiast Liquid oraz HellRaisers.

Harmonogram fazy pucharowej FACEIT Majora prezentuje się następująco:

Czwartek, 20 września:

  • 16:15 – Germany BIG vs. Ukraine Natus Vincere
  • 19:45 – United States compLexity vs. Brazil MIBR

Piątek, 21 września:

  • 17:15 – United States Team Liquid vs. European Union HellRaisers
  • 20:45 – Denmark Astralis vs. European Union FaZe Clan

Sobota, 22 września:

  • 17:15 – Pierwszy półfinał
  • 20:45 – Drugi półfinał

Niedziela, 23 września:

  • 19:10 – Wielki finał

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem. Najważniejsze informacje dotyczące turnieju znajdziecie na naszej podstronie.