North pokonało Rogue w meczu czwartej rundy Fazy Nowych Pretendentów na FACEIT Majorze. Zwycięzcy niedawnego DreamHacka Masters w Sztokholmie pozostają w turnieju z bilansem 2-2. Drużyna Spencera 'Hiko' Martina żegna się natomiast z rozgrywkami.

23

Rogue wygrało rundę pistoletową, choć nie bez problemów, bo z sytuacji 4 vs 2 vice znalazł się w clutchu 1 vs 2. Po pierwszym sukcesie przyszły dwa kolejne, kiedy Amerykanie wykorzystali przewagę broni. Od czasu starcia na fullu byliśmy świadkami ciągłych wymian jeden za jeden. Oba zespoły zdobywały potyczki, nawet pomimo słabszego wyposażenia. Tę długą serię przerwało North, które od stanu 3:6 dwukrotnie pokonało przeciwnika. Chwilę później na tablicy wyników pojawił się już remis 6:6. Końcówka również poszła po myśli Duńczyków i przed zmianą stron osiągnęli oni minimalne prowadzenie na poziomie 8:7.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej, ponieważ to znowu Rogue zwyciężyło trzy otwierające rundy. Ponadto, tym razem nawet pełny ekwipunek nie pomógł North w skutecznym rewanżu. Hiko wraz z kolegami coraz bardziej przybliżali się do zwycięstwa na Inferno. Ich dominacja została przerwana dopiero przy wyniku 14:8. Ekipa MSLa powróciła na właściwą ścieżkę i podjęła próbę comebacku. Początkowo skutecznie atakowała obszary bombowe, czym zmuszała oponenta do natychmiastowego zachowywania karabinów. Wreszcie ekonomia antyterrorystów została zniszczona, a my zobaczyliśmy rezultat 13:14. Na nieszczęście Duńczyków, potknęli się oni na ostatniej prostej do remisu. Rogue nie wykorzystało jednak żadnej z dwóch szans, a to oznaczało dogrywkę.

Pierwsza część OT przyniosła kilka świetnych zagrań, lecz ostatecznie to Amerykanie wyszli na prowadzenie 17:16. Skuteczny atak po zmianie stron zapewnił im kolejne okazje na zakończenie spotkania. Tym razem North ponownie wytrzymało napór wroga i walka trwała dalej. Dopiero trzecia dogrywka przyniosła rozstrzygnięcie, a wynikiem końcowym było 25:23 na korzyść niko i spółki.Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.