Ninjas in Pyjamas wygrało w czwartej rundzie Fazy Nowych Legend z Vega Squadron, czym samym Szwedzi mają jeszcze jedną szansę na awans do playoffów turnieju. Dla Vega Squadron jest to już koniec przygody z FACEIT Major London 2018.

Russian Federation Vega Squadron

11

Faza Nowych Legend
FACEIT Major London 2018
Runda czwarta
Bilans 1-2

Train
(7:8; 4:8)

Sweden Ninjas in Pyjamas

16

Train

To decydujące dla jednego z zespołów starcie rozpoczęło się od wygranej przez Vega Sqadron pistoletówki. Terroryści wykorzystali przewagę broni, jednak nie udało im się tryumfować w rundzie full. NiP  odrobiło straty i po doprowadzeniu do remisu, Szwedzi objęli prowadzenie. Sytuacja robiła się niezwykle ciekawa. Toczyła się zacięta walka o każdy punkt. Lepiej na niej jednak wychodziło Ninjas in Pyjamas, które zapewniło sobie zwycięstwo w pierwszej połowie. Rosjanie próbowali zrobić wszystko, by rozpocząć zmagania po zmianie stron z jak najmniejszą stratą do oponentów. W ostatnim pojedynku swoje umiejętności zaprezentował Igor „crush” Shevchenko, którego cztery fragi znacząco przyczyniły się do zdobycia przez Vega Squadron punktu numer siedem.

Ninjas in Pyjamas odpłąciło się rywalom pięknym za nadobne. Szwedzi „czasowo” ugrali drugą rundą pistoletową. Nie spodobało się to Rekinom, które rozegrały rewelacyjne starcie force buy, doprowadzając po chwili do remisu. Szwedzka formacja wreszcie doszła do głosu. Zaczęło się objawiać jej doświadczenie w niezwykle trudnych sytuacjach. W momencie, gdy Vega popełniała głupie błędy, NiP bezwzględnie je wykorzystywała, zachowując przy tym stoicki spokój. To przełożyło się na wynik 15:10 i pięć punktów meczowych, które mogli wykorzystać Szwedzi. To nie mogło skończyć się inaczej. Ninjas in Pyjams wyeliminowało Vega Squadron z majora.

 

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.