Ninjas in Pyjamas podtrzymało passę z Fazy Pretendentów i w swoim pierwszym meczu Fazy Nowych Legend pokonało mousesports z Januszem „snax” Pogorzelskim w składzie. Szwedzi robią kolejny krok, by wreszcie zagrać w playoffach majora.

16

Wynik tego spotkania otworzyło mousesports. Antyterroryści wykorzystali przewagę broni, wychodząc na trzypunktowe prowadzenie. Pierwszy full należał do Szwedów, którzy momentalnie odrobili straty, doprowadzając do remisu. Nie udało im się objąć prowadzenia. Myszy obroniły się przed kolejnym atakiem, przy okazji resetując ekonomię oponentów. Wykorzystał to Chris „chrisJ” de Jong, który na anty-eco momentalnie zdobył ace'a. Ninjas in Pyjamas nie chciało być dłużne. Ekipa Jonasa „LekrO” Olofsson weszła na wysokie obroty. Tym razem europejski mix nie mógł utrzymać się na fotelu lidera. Ninjas in Pyjamas zapewniło sobie zwycięstwo w pierwszej połowie, a stało się tak po bardzo dobrej obronie bomby i wygraniu przez dennisa clutcha 1 vs 2. Ostatecznie, przed zmianą stron, na tablicy wyników widniał rezultat 9:6 dla szwedzkiej formacji.

Świetnie rozegrana pistoletówka dawała NiP szansę na szybkie powiększenie przewagi, czego rezultatem miałaby być wygrana. Legendarna szwedzka formacja grała póki co rewelacyjnie. Chwilowy przestój na początku rozgrywki był tylko drobnym letargiem, z którego pochodzący z Półwyspu Skandynawskiego gracze się wybudzili. Mouz musiało wziąć się w garść, jeśli jeszcze chciało zgarnąć to spotkanie. Duet Snax oskar poradził sobie w sytuacji 2 vs 4. Niestety dla samych zawodników, jak i kibiców mousesports, to nie był akcelerator, który przyśpieszył grę mouz. NiP momentalnie załatało dziury w defensywie i z każdą minutą było coraz bliżej pierwszego zwycięstwa w tej fazie majora. Mousesports próbowało znaleźć sposób na rywali, jednak to Ninja in Pyjamas prowadziło 14:10. Myszy odrobiły jeszcze dwie rundy, ale ich rywale byli niewzruszeni. Wykorzystując pierwszy z trzech match-pointów, NiP wygrało mecz 16:12.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.