Natus Vincere pokonało MIBR w pierwszym półfinale FACEIT Major London 2018. Ukraińska formacja pokazała Brazylijczykom, że to jest jej czas na grę w finale najważniejszego turnieju na świecie.

Brazil MIBR

0

Faza Pucharowa
FACEIT Major London 2018
Pierwszy półfinał

Overpass
(5:10; 5:6)

Dust2
(5:10; 0:6

Ukraine Natus Vincere

2

Pierwszy półfinał rozpoczął się od wygranej przez Natus Vincere rundy pistoletowej. Ukraińcy wykorzystali przewagę broni, wychodząc na trzypunktowe prowadzenie. MIBR momentalnie znalazło odpowiedź na ataki oponentów. Brazylijska formacja odrobiła straty, po czym zajęła fotel lidera. Szczęście drużyny Gabriela „FalleN” Toledo nie trwało zbyt długo. Na`Vi odzyskało kontrolę nad spotkaniem, resetując ekonomię oponentów. Pomimo tego, że Made in Brazil nie mogło zakupić karabinów, Brazylijczycy zgarnęli swój piąty punkt. Kropkę nad „i” w tym starciu postawił coldzera, który mając deagle'a wygrał clutcha 1 vs 1. Natus Vincere nie dało wybić się z rytmu. Ekipa Danilo „Zeus” Teslenko zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszej połowie. MIBR było bezradne. Ta część mapy zakończyła się wynikiem 10:5.

Tryumf w drugiej pistoletówce wskazywał na to, że szybko ujrzymy koniec pierwszej mapy. Natus Vincere bez problemu odparło atak grających eco przeciwników. W momencie, kiedy MIBR grało swojego pierwszego fulla, klasą wykazał się Ioann „Edward” Sukhariev, który wygrał clutcha 1 vs 2, wieńcząc go rozbrojeniem bomby. Na`Vi miało do wykorzystania aż dziesięć map-pointów. Dopiero w tym momencie MIBR zaczęło stawiać opór swoim przeciwnikom. Brazylijczycy odrobili aż pięć punktów, jednak nieuniknione musiało wreszcie nadejść. Natus Vincere wygrało pierwszą mapę 16:10.

Druga mapa rozpoczęła się od wygranej przez Na`Vi pistoletówki. Wybranie de_dust2 przez MIBR było niezwykle ciekawe, gdyż ostatnio ta formacja przegrała tutaj 0:16 na Astralis. Grający jako terroryści Brazylijczycy ponownie byli bezradni. Natus Vincere robiło to, co tylko chciało. Wszystko wskazywało na to, że MIBR ponownie doświadczy na sobie rzezi. Siedem porażek – tyle potrzebowali podopieczni Janko „YNk” Paunovic, by wreszcie przedrzeć się przez defensywę oponentów. Brazylijczycy poszli za ciosem. Mimo tego, ta połowa była już dla nich stracona. Made in Brazil robiło wszystko, by rozpocząć zmagania po zmianie stron z jak najmniejszą stratą do Na`Vi, jednak pięć punktów to było wszystko, co mogło zrobić.

Natus Vincere wygrało również drugą rundę pistoletową. Dzięki temu tryumfowi, ekipa trenowana przez kane'a mogła znacząco przybliżyć się so gry w Wielkim Finale FACEIT Major London 2018. Ukraińcy bez większych problemów powiększali swoją przewagę. To nie mogło skończyć się inaczej. Natus Vincere pokonało MIBR 16:5 i tym samym awansowało do finału Majora!Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.