Natus Vincere przybliżyło się do playoffów FACEIT Majora po zwycięstwie nad Ninjas in Pyjamas. Szwedzi mają natomiast bilans 1-2 i każdy kolejny mecz może być ich ostatnim.

Ukraine Natus Vincere

16

Faza Nowych Legend
FACEIT Major London 2018
Runda trzecia
Bilans 1-1

Train
(9:6; 7:0)

Sweden Ninjas in Pyjamas

6

Train

Natus Vincere rozpoczęło mecz po stronie broniącej i od razu zaprezentowało skuteczną defensywę. Dwukrotne ponowienie sukcesu oznaczało szybkie prowadzenie 3:0 przed pierwszym fullem. Tam niektórzy z antyterrorystów nie przekupili broni, co z pewnością pomogło Ninjas in Pyjamas w udanym rewanżu. Szwedzi walczyli o wyrównanie, jednak przy tej próbie potknęli się na ostatniej prostej. Od wyniku 3:2 ukraińsko-rosyjska formacja zdołała odskoczyć oponentowi na cztery oczka. To był koniec passy, ponieważ f0rest wraz z kolegami podnieśli się, przejęli inicjatywę na dłużej i doprowadzili do remisu 6:6. Utrata przewagi musiała zmotywować ekipę Zeusa, która dopiero wtedy odpowiedziała. Końcówka należała całkowicie do niej, dzięki czemu przed zmianą stron wygrywała 9:6.

Druga pistoletówka wpadła na konto Natus Vincere, które udanie obroniło podłożony ładunek. Potyczki z lepszym wyposażeniem były formalnością, a przed pierwszym fullem na tablicy wyników widniało 12:6. Starcie z karabinami było kontynuacją dobrej gry terrorystów, którzy byli coraz bliżej triumfu na Trainie. Kolejne skuteczne ataki błyskawicznie zapewniły im dziewięć szans na zakończenie spotkania. Zawodnicy nie kazali długo czekać na zakończenie i wygrali mapę 16:6.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.